Toetused ja hüvitised

Peaminister võttis kokku toetusmeetmed: “Riik aitab inimesi läbi sotsiaalpoliitika.”

Kallase sõnul ei ole ainult Eestis hinnatõusu probleem.Foto: Scanpix

Neljapäeval toimunud infotunnis vastas vastas peaminister Kaja Kallas Jaanus Karilaiu küsimusele, mis puudutas kallinevat toidukorvi ja vähenevat ostujõudu. Kallas vastas Karilaiu küsimusele võttes kokku kõik abimeetmed mis tänaseni kinnitatud on.

„Energiatoetused, universaalteenus, lisaks 50 eurot toetust megavatt‑tunni kohta,“ sõnas Kallas. „Kaugküttegaasi puhul maksame kinni 80 protsenti hinnatõusust, mis ületab 80 eurot megavatt-tunni kohta. See on ka üsna märkimisväärne, arvestades gaasi hindu,“ lausus ta.

Peaminister lisas, et toimetulekutoetust tõsteti 33 protsenti, mis peaks aitama kõige haavatavamaid. „See on ka näiteks inimestele, kes kütavad puudega, et nendel kuudel, kui nad peavad puude eest maksma, on neil võimalik taotleda toimetulekutoetust,“ lausus Kallas.

„1. jaanuarist tõstame tulumaksuvaba miinimumi 654 euroni, mis jällegi peaks jätma inimestele rohkem raha kätte,“ ütles Kallas. Ta sõnas, et pensionid tõusevad erakorraliselt 1. jaanuarist ja täiendavalt 1. aprillist. „Me tõstsime üksi elava pensionäri toetust oktoobris, et aidata just kõige haavatavamaid inimesi. Uuest aastast on keskmine pension tulumaksuvaba. See jällegi jätab just pensionäridele, kes on selles grupis, kes kõige rohkem abi vajab, rohkem raha kätte. Nii et me teeme tegelikult väga palju, on erinevaid meetmeid selle jaoks, et inimestel aidata nende raskete oludega toime tulla,“ rõhutas peaminister.

Kallas rõhutas, et hindade kasv ei ole Eesti, vaid üleeuroopaline fenomen. Samas on tema sõnul inflatsioon Eestis olnud viimastel nädalatel-kuudel languses, kuivõrd meieni jõudis see erinevatel põhjustel esimesena, samas kui teistes riikides on see alles tõusuteel. Kallas nentis, et praegu on keerulised ajad – kõrge inflatsioon, sõda, energiakriis ja jätkuvalt ka COVID –, ent osutas, et riik aitab inimesi läbi sotsiaalpoliitika.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.