Tallinnas saab toimetulekutoetusi kaks korda rohkem inimesi kui aasta tagasi

Poole rohkem peresid taotleb toimetulekutoest, kui eelneval aastal.Foto: Canva

Tallinnas on toimetulekutoetust käesoleva aasta kuue kuuga makstud 5,7 miljonit eurot, samas kui möödunud aasta samal ajal oli toetust makstud 2,4 miljonit eurot.

Ühtekokku on tänavu taotlusi esitatud 15 044 ja abi saanud peresid on 6096. Mullu samal ajal oli toetuse taotlusi esitatud 8111 ja peresid oli 1943. Nii on võrreldes eelmise aastaga makstud 3,3 miljonit enam, taotlusi on esitatud kaks korda rohkem (6933 avaldust enam) ja toetust saanud peresid ligi kolm korda ehk 4153 võrra rohkem.

Tallinna abilinnapea Betina Beškina märkis, et toimetulekutoetuse saajate arvu kasv oli prognoositav ja siin ei ole peamiseks põhjuseks üksnes Ukrainast saabunud sõjapõgenikud. „Üheks teguriks on kindlasti möödunud aastast kasvanud elektri- ja küttehinnad, sellest tingitud üldine elukallidus ja teisalt, käesolevast aastast tõstsime Tallinnas ka toimetulekutoetuse maksmisel arvesse võetavate eluasemekulude piirmäärasid. Nii tekkis aasta algusest kõrgemate eluasemekulude piirmääradega paljudel inimestel, kes varem elasid näiteks toimetulekutoetuse piirimail – õigus ja võimalus toetusele,“ tõdes Beškina. „Ei ole kahtlustki, et hinnatõus mõjutab kõiki, aga eeskätt halvendab see vähekindlustatud inimeste olukorda.“

Toimetulekutoetus on rahaline abi puuduses inimesele või perele, mis tagab minimaalsed vahendid igapäevaseks eluks (toit, ravimid, riided, eluasemekulud jms) ning mida taotletakse kohalikust omavalitsusest. Toimetulekutoetust on õigust saada inimesel või perel, kelle kuu netosissetulek pärast eluasemekulude mahaarvamist on alla kehtestatud toimetulekupiiri. 2022. aasta 1. juunist on toimetulekupiir pere esimesele või ainsale liikmele 200 eurot, igale järgnevale täiskasvanud pereliikmele 160 eurot ja igale alaealisele lapsele 240 eurot.

Toetuse saamiseks tuleb abivajajal esitada hiljemalt kuu viimaseks tööpäevaks sotsiaalhoolekande osakonnale, kelle territooriumil tegelikult elatakse (sissekirjutus ei ole seejuures oluline). Avaldusele tuleb lisada eluruumi kasutamise õigsust tõendav dokument (omandit tõendav dokument või üürileping), jooksval kuul maksmisele kuuluvad eluasemekulude arved (üüriarve, elekter, gaas jms) ning antud pinnal elavate pereliikmete sissetulekuid tõendavad dokumendid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.