Tallinnas tõstetakse järgmisel aastal õppeaasta alguse toetust ja pensionilisa

Hinnatõusu leevendamiseks on Tallinn tõstmas toetusi.Foto: Canva

Tallinna linnavalitsus kehtestas järgmisest aastast mõndadele sotsiaaltoetustele uued määrad, mille kohaselt kasvab õppeaasta alguse toetus ja pensionilisa. Ühtlasi kehtestatakse sotsiaalabi saamiseks sissetulekupiiri suurus inimese kohta ning tõstetakse üüritoetust ja eluruumi kohandamise kulu hüvitamise määra.

Järgmisest aastast alates tõstetakse teise klassi minejatele toetust seniselt 50 eurolt 75 eurole ja pensionäridele hinnatõusu kompenseerimiseks tõstetakse pensionilisa toetus 150 eurolt 175 eurole.

Abilinnapea Betina Beškina nentis, et linn suurendab tuleval aastal mitmete toetuste piirmäärasid, et leevendada seeläbi elanike sotsiaalmajanduslikku ebakindlust. „Oleme kasvava hinnatõusu juures regulaarselt üle vaadanud oma sotsiaaltoetuste piirmäärad, et need arvestaksid olemasolevat majandusolukorda ning toetaks ja tagaks elanikele nende toimetuleku,“ sõnas Beškina. „Hinnatõusud mõjutavad meie kõigi igapäevast toimetulekut, kuid eeskätt vajavad tuge ühiskonna kõige haavatavamad – vähekindlustatud inimesed.“

Linnavalitsuse määruse kohaselt kehtestatakse sissetulekupiiri suuruseks 300 eurot iga pereliikme kohta. Sissetulekupiir on rahasumma, mis peab inimesele või perekonna igale liikmele jääma elamiseks kätte pärast rahvastikuregistrisse kantud eluasemega seotud kulude katmist.

Sissetulekust sõltuvatest toetustest tõstetakse uuest aastast üürimise toetust kuni 900 eurot pere kohta. Toetuse eesmärgiks on nõustamise ja rahalise toetuse abil toetada eluruumi vajavaid inimesi, kes ei ole sotsiaal-majanduslikel põhjustel iseseisvalt võimelised eluaset üürima. Toetusega kaetakse osaliselt või tervikuna üürimisega seotud esmased kulud (nt tagatisraha või ettemaks).

Eluruumi kohandamise kulu hüvitise määr kasvab seniselt 1600 eurolt 3200 euroni.Tegemist on puudega inimese eluruumi kohandamise toetusega, mille eesmärgiks on soodustada puudega inimese iseseisvat toimetulekut, leevendada või kõrvaldada puudest tingitud takistusi eluruumi kasutamisel, toetudes inimese vastutusele enda ja oma pereliikmete toimetuleku eest. 

Piirmäära tõstmine on tingitud ehitustööde hinna kallinemisest viimastel aastatel, mistõttu on raske kuni 1600 euro suuruse hüvitisega inimese toimetulekut parandavat kohandust teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.