Tuletame meelde, et veel aprilli lõpuni saab energiatoetust!

Kui meetmeid on pikendatud, siis ikka selleks, et neid kasutataks.Foto: Canva

Kui muidu kompenseeriti elektri-, gaasi- ja kaugküttearveid kuni keskmise sissetulekuga peredel septembrist 2021 kuni märtsini 2022, siis valitsuse otsusega seda pikendati aprilli lõpuni. Enam ei kehti automaatselt maha arvestatavad soodustused.

Märts on osutunud päris külmaks kuuks ning aprill üllatab meid tänaseni lumiste ilmade ja tormituultega. Näiteks eile jäid börsihindade tipud veidi alla 200 euro kilovatt-tunni eest, nii kell üheksa hommikul kui ka üheksa õhtul.

Tänased tipud jäävad veidi alla 180 euro kilovatt-tunni eest, kui kõige kõrgem siiani oli 2. aprillil, mis küündis 213,74 euroni kilovatt-tunni eest.

Toetuset saab taodelda samamoodi nagu eelmiseidki:

Kuni keskmise sissetulekuga peredele hüvitatakse elektri-, gaasi- ja küttearvete alusel konkreetse energialiigi (elektri, gaasi või toasooja) hinnatõusu osa 80% ulatuses. Selleks tuleb esitada taotlus kohalikule omavalitsusele.

Leibkond kvalifitseerub toetuse saajaks, kui netosissetulek jääb alla mediaantaseme piiri. Seda arvestatakse pere ühe inimese kohta 1126 eurot kuus, iga järgmise vähemalt 14-aastase leibkonnaliikme kohta on sama summa kaaluga 0,5 (563 eurot) ja 13 või nooremad lapsed kaaluga 0,3 (338 eurot).

Enda toetuse välja arvutamiseks saab kasutada energiakulude hüvitise kalkulaatorit. Ning lisainfot leiab SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.