Ukraina sõjapõgenikud saavad tänasest esitada toimetulekutoetuse taotlusi

Taotlusi saab esitada nii eluaseme kompensatsiooniks kui toidu- ja esmatarbekaupade ostuks

Tartu ootab abivajajate avaldusi juba tänasest.Foto: Canva

Tänasest võtab Tartu sotsiaal- ja tervishoiuosakond vastu Ukraina sõjapõgenike toimetulekutoetuse taotlusi. Taotlusi saab esitada nii Raadimõisa hotelli vastuvõtukeskus kui ka osakonna piirkonnakeskustes.

Toimetulekutoetust saavad taotleda alates 24. veebruarist Eestisse saabunud Ukraina kodanikud, kes on saanud rahvusvahelise kaitse staatuse. Toimetulekutoetust on õigus saada üksi elaval isikul või perekonnal, kelle kuu netosissetulek pärast eluasemekulude tasumist on alla kehtestatud toimetulekupiiri.

Toimetulekupiir on:
– üksi elava isiku või perekonna esimese liikme puhul 150 eurot (4844,55 UAH)
– alaealise lapse puhul 180 eurot (5813,46 UAH)
– perekonna iga järgneva täisealise liikme puhul 120 eurot (3875,64 UAH)

15.03.2022 seisuga on 1 euro on võrdne 32,297 grivnaga, mida kasutati toimetulekupiiri kalkuleerimisel.

Toimetulekutoetuse määramisel loetakse perekonnaliikmeteks samas eluruumis elavad ühise majapidamisega isikuid. Inimesed, kes peavad eluruumi või majutuse eest ise tasuma, saavad taotleda toimetulekupiiri koos eluasemekulude hüvitamisega. Inimesed, kes eluruumi kasutamise eest ei pea maksma, saavad taotleda toimetulekupiiri toidu- ja esmatarbekaupade ostmiseks.

Toimetulekutoetust saab taotleda esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel kell 13.00-16.00 Raadimõisa hotellis (Mõisavärava 1, Vahi alevik, Tartu maakond) ning sotsiaal- ja tervishoiuosakonna piirkonnakeskustes (Anne 44, Rahu 15, Vaksali 14) esmaspäeval kell 15-18; teisipäeval kell 13-16; kolmapäeval kell 8-12, reedel kell 9-12.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.