Aastaga vähenes töötute arv suisa 9200 inimese võrra ning tööga hõivatute arv on üle pika aja väga kõrge

Statistikaameti andmetel oli tänavu esimeses kvartalis tööjõus osalemise määr 73,1 protsenti, tööhõive määr 69 protsenti ja töötuse määr 5,5 protsenti.Foto: Scanpix

Statistikaameti juhtivanalüütiku Katriin Põlluääre sõnul oli esimeses kvartalis töötuid 39 600. „Seda on 9200 võrra vähem kui aasta tagasi samal ajal, kuid võrreldes eelmise aasta viimase kvartaliga on töötute arv siiski 3300 inimese võrra kasvanud,“ ütles Põlluäär.

Töötuid mehi oli 21 600 ja naisi 18 000. Enam kui pooled neist on olnud tööta alla kuue kuu. „Pikaajalisi ehk üle aasta tööta olnud inimesi oli 11 100, mida on paarituhande võrra vähem kui aasta tagasi,“ selgitas Põlluäär.

Täistööajaga töötas 86 protsenti hõivatutest. Ülejäänud töötasid osaajaga ja neist kaks kolmandikku olid naised. Vaeghõivatute ehk nende osaajaga töötajate arv, kes soovivad töötada rohkem ja on valmis lisatööd kahe nädala jooksul vastu võtma, oli aasta esimeses kvartalis 7000.

Hõivatute arvu kasvu mõjul suurenes ka tööjõus osalemise määr, mis näitab tööjõu ehk hõivatute ja töötute koguarvu osatähtsust. „Tänavu esimeses kvartalis oli see 73,1 protsenti  nii kõrge ei ole tööjõus osalemise määr olnud pikka aega,“ sõnas Põlluäär.

Mitteaktiivseid inimesi oli aasta esimeses kvartalis 263 500 – võrreldes eelmise aasta viimase kvartali ja aastataguse ajaga on see vähenenud. Peamised mitteaktiivsuse põhjused olid pensioniiga, õpingud ja haigused või vigastused.

Statistikasse ei ole arvestatud Ukraina põgenikke.

Töötuse määr näitab, kui suur osa majanduslikult aktiivsest rahvastikust ehk tööjõust on töötud. Tööhõive määr on tööga hõivatute osatähtsus 15–74-aastaste hulgas. Tööjõus osalemise määr on tööjõu osatähtsus 15–74-aastaste hulgas.

Statistikaameti ja sotsiaalministeeriumi tööturu rakendus: tooturg.stat.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.