Millised on TOP 10 tahetumat töökohta, kuhu kandideerib sadu inimesi?

Kõige enam otsitakse tööd, mida saaks teha kaugtööna või üksi omaette nokitsedes.Foto: Canva

Enim tahetud ametikoht on viimastel kuudel olnud virtuaalne assistent, kuhu kandideeris pea 800 inimest, näitab tööportaali CVKeskus.ee statistika.

Erinevad e-poodide tööpakkumised on kõrgelt hinnas – näiteks kõige populaarsemale kaupade komplekteerija tööpakkumisele kandideeris tervelt 617 ja andmesisestaja tööpakkumisele 466 töövõtjat.

Lisaks kaugtöö võimalusega töödele otsitakse suvehooajaks sagedasti tööd ka kaubandus-, müügi- ja teenindusvaldkondades, kus populaarseimatele konkurssidele laekub samuti sadu kandideerimisavaldusi. Kõige populaarsemale müügikonsultandi töökohale kandideeris 352 töövõtjat, klienditeenindaja kohale oli 322 ning administraatori kohale 306 töövõtjat.

Rohkem kui 200 inimest kandideeris ka kõige populaarsematele tõlkija, kaupluse suveabilise, müügiassistendi ja kulleri tööpakkumistele.

Teises kvartalis avaldasid tööandjad pea 19 000 tööpakkumist

Teises kvartalis avaldasid tööandjad CVKeskus.ee tööportaalis pea 19 000 tööpakkumist, mida on 21 protsenti rohkem kui möödunud aastal samal ajal.

„Töövõimaluste arv on aastaga suurima hüppe teinud turismisektoris, kus pakutavaid töid leidus tänavu teises kvartalis kaks korda rohkem kui eelmisel aastal samal ajal,“ kirjeldas tööturul toimuvat CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt ja lisas, et  pandeemiale eelnenud aja ehk 2019. aastaga  võrreldes leidus tänavu turismisektoris 39 protsenti rohkem tööpakkumisi.

Eelmise aastaga võrreldes avaldasid tööandjad märgatavalt rohkem tööpakkumisi ka riigisektoris ning korrakaitse- ja turvavaldkonnas. Veel kasvas pakutavate ametikohtade arv suurelt assisteerivatel töödel ning haridus- ja teadussektoris. Suurima kandideerijate arvuga ametikohtade TOP 10:

AmetikohtKandideerijate arv kõige populaarsemale tööpakkumisele
Virtuaalne assistent794
Kaupade komplekteerija617
Andmesisestaja466
Müügikonsultant352
Klienditeenindaja322
Administraator306
Kaupluse suveabiline262
Tõlkija249
Müügiassistent235
Kuller205
Allikas: Töötukassa

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.