Tööelu

Selgus, kui palju tööotsijatele keskmiselt palka pakutakse: tõus eelmise aastaga on olnud 5 protsenti

Palgapakkumistega töökuulutuste arv on oluliselt suurenenud.Foto: Canva

Töökuulutustel pakutav keskmine brutopalga vahemik oli 2022. aasta esimeses kvartalis 1327–1799 eurot, mida oli 5 protsenti enam kui eelmisel aastal samal ajal ning 25 protsenti rohkem kui tervisekriisile eelnenud ajal ehk 2019. aastal, näitab tööportaali CVKeskus statistika.

Kõrgeimat palka pakuti 2022. aasta esimeses kvartalis pealinnas, kus palgapakkumised ulatusid 1857 euroni. Lõuna-Eestis avaldatud tööpakkumistel ulatusid palgapakkumised 1656 euroni, Ida-Eesti maakondades 1610 euroni, Kesk-Eestis 1547 euroni ja Lääne-Eestis 1416 euroni. Palgapakkumised kasvasid esimeses kvartalis kõige kiiremini Tartumaal, kasvades 2021. aasta algusega võrreldes 6 protsenti. 

Tervisekriisile eelnenud aja ehk 2019. aasta esimeses kvartaliga võrreldes on palgapakkumised viimase kolme aastaga kasvanud 25 protsenti.

Kõrgemat tasu saavad vastutusrikkamad tööd

Ametirühmade lõikes pakuti kõrgeimat töötasu tippspetsialistidele ja keskastmejuhtidele suunatud tööpakkumistel, kus keskmine palgapakkumine oli alates 1848 kuni 2549 eurot. Keskastmespetsialistidele ja kontoritöötajatele suunatud tööpakkumistel oli keskmine palgapakkumine 1547–2200 eurot ning oskustöölistele ja kutsetöötajatele suunatud tööpakkumistel 1351–1810 eurot. Teenindus- ja müügitöötajate palgapakkumised algasid 987 eurost ja ulatusid 1250 euroni.

Hetkel leidub tööportaalis CVKeskus kokku pea 5000 tööpakkumist, millest iga kolmas on avaliku töötasuga. Palgapakkumisena toovad tööandjad enamasti välja pakutava palgavahemiku, mitte ühe konkreetse töötasu numbri, sest lisaks põhipalgale mõjutavad pakutavat palka ka lisatasud. Samuti kujunevad lõplikud tööülesanded vastavalt leitava töötaja oskustele ja kogemustele, mis ka omakorda palgatingimusi mõjutavad.

“Konkurents töötajate leidmisel on kiirelt kasvanud ja läbipaistev palgapakkumine on lihtsaim võimalus suurendada huvi pakutava töö vastu,” märkis CVKeskuse turundusjuht Henry Auväärt lisades, et avaliku tasuga tööpakkumistele kandideeriti esimeses kvartalis keskmiselt 66 protsenti enam kui peidetud töötasuga töödele.

“Kontoritöötajate ja spetsialistide tööpakkumistel suurendas pakutava palgavahemiku avalikustamine kandideerijate arvu koguni 82 protsenti,” lisas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.