Uudis

10 000 Danskest laenu võtnud inimest on nüüd LHV kliendid. Mida üleminekust teada tuleks?

LHV peakontor Tallinnas.Foto: Scanpix

LHV Pank ja Danske pank viisid laupäeval lõpule tehingu, mille tulemusena liikusid umbes 10 000 eraisikust kliendi laenud LHV Panka.

Tänaseks on Danske Bank kõik eraisikust klientide sõlmitud ja kehtivad laenulepingud LHV Pangale üle andnud. Samuti on klientidele saadetud esimesed juhendid, mida muudatused täpsemalt tähendavad. Valdavalt puudutab üleminek eluasemelaenulepinguid, vähesel määral sisaldas LHV-le üle antud laenuportfell ka tarbimislaene, liisinguid ja õppelaene.

LHV teatel on üleminek klientide jaoks tehtud võimalikult mugavaks. Tuleks aga tähele panna, et edaspidi peab iga klient oma laenumakse tasuma personaalsele kontole LHV Pangas, mille LHV on igale laenulepinguga kliendile loonud.

Samuti tuleb nüüdsest kõikide tehinguga seotud lepingute muudatuste soovidega pöörduda LHV poole. Pärast üleviimist kehtivad laenuklientidele LHV Panga hinnakirjajärgsed tasud. Kogu laenulepingute üleminekut puudutav info on koondatud LHV kodulehele.

Laenudega seotud hüpoteegid vormistatakse LHV nimele lähiajal ning klientidele sellega seoses täiendavaid kulusid ei kaasne. Liisingulepingute puhul on liisinguandjaks ja liisingueseme omanikuks nüüd LHV Pank.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.