Uudis

10 000 eurone sunniraha: end Eesti staaridega reklaamiv Tallinn Dolls jäi veebipoes ebaausate kauplemisvõtetega vahele

Eda-Ines reklaamimas Tallinn Dollsi kollektsiooni, mida aitas kujundada kuulus säutsupääsuke Keiti Vilms. FOTO Kalle Veesaar

Eda-Ines Etti reklaamitav bränd Tallinn Dolls sai tarbijakaitseametilt nõude puuduste kõrvaldamiseks, kuid tuntud moebränd pole seda veel teinud. Tarbijakaitseamet määras ettevõttele ligi 10 000 eurose sunniraha hoiatuse.

Ilmselt ei imesta me selle üle kui tarbijakaitseametilt saab noomituse mõni vähetuntud e-pood. Kui see aga juhtub tuntud brändiga, mille reklaamnägudeks on mitmed eesti kuulsused, on lood hoopis teised.

Tallinn Dolls, mis reklaamib end Eda-Ines Etti ja Keiti Vilmsi abil, sai tarbijakaitseametilt käsu muuta oma e-poes eelinfo teksti, et see oleks kõigile klientidele üheselt arusaadav. Tarbijakaitseameti kommunikatsioonieksperdi Pille Kalda andmetel on viga hetkel veel kõrvaldamata.

Kuvatõmmis Tallinn Dollsi kodulehelt, mis ütleb, et kaupa ei tagastata ilmtingimata 14 päeva jooksul. See on aga vastuolus võlaõigusseadusega.

Tarbijakaitseamet juhib näiteks tähelepanu ebaausate kauplemisvõtete kasutusele. Kui tellid Tallinn Dollsi veebilehelt kampsuni, siis on toote all kirjas, et see kampsun on spetsiaalselt tellijale tehtud ja seetõttu pole õigus seda tagastada.

Kuivõrd aga eelnevalt pole kliendilt kordagi tema mõõte küsitud ega mingit spetsiaalset tema kehatüübile sobivat suurust välja selgitatud, pole selline nõudmiste esitamine aus. See on vastuolus võlaõigusseadusega. 

Tallinn Dollsi juht Mari Martin ütleb Rahageeniusele, et kõik ettekirjutused, mida tarbijakaitseamet on neile teinud, on kenasti täidetud. “Nad on väga aktiivsed. Oleme nendega pidevalt kontaktis,” sõnab Martin.

Eda-Ines Etti koos Tallinn Dollsi juhi Mari Martiniga (vasakul). FOTO: TONI LÄÄNSALU/POSTIMEES

Tallinn Dolls OÜ ei võimaldanud algselt 14-päeva jooksul tagastada tooteid põhjusel, et tegemist on eritellimusega. Reaalsuses oli tarbijal võimalik toote suurus valida Tallinn Dolls OÜ poolt esitatud standardmõõtude valikust ehk tegemist ei olnud tarbija tingimuste kohaselt valmistatud tootega ning 14-päevast taganemisõigust ei olnud õigus välistada.

Pärast ettekirjutuse tegemist on Tallinn Dolls OÜ täitnud ettekirjutuse osaliselt. Tallinn Dolls OÜ on tarbijakaitseametile teadaolevalt senini jätnud tarbijale selgelt müügitingimustes ja toodete juures välja toomata, millistel juhtudel tarbijal on 14-päevane taganemisõiguse kasutamine võimalik ja millistel juhtudel ei ole.

Kui tarbijakaitseameti ettekirjutused jäetakse tähtaegselt täitmata, võib amet sunniraha sissenõudmist reaalselt rakendada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.