Pärnu maakohus mõistis tingimisi vangistuse poodlejale, kes käis kuu aja jooksul 14 korda erinevates Maxima kauplustes vargil, jättes mobiilirakendusega ostud fikseerimata.
Maxima Eesti turunduse ja avalike suhete osakonna juht Tiia Schapel rääkis, et varga tabamisele aitas kaasa poekettideülene videosalvestuskeskuse olemasolu. Keskuses töötavad inimesed jälgivad kauplustes toimuvat ning aitavad ennetada ja vähendada vargusjuhtumeid.
“Ka antud juhtumi puhul oli varguste avastamisel videoanalüütikute grupil oluline roll. Vargused avastati 18. jaanuaril, kui videoanalüütik pani tähele normaalsusest kõrvale kalduvat käitumist antud ostleja tegevuses meie Rapla kaupluses. Seepeale teavitas ta kaupluse personali, kes ta kinni pidasid ning politseile üle andsid,” ütles Schapel Geeniusele.
Politsei tegi Maximale taotluse, et uurida isikuga seotud teisigi poeskäike. Videoanalüüsi käigus selgus, et Maxima kauplustes on aset leidnud veel 14 sellist juhtumit, kus antud klient jättis oma ostude eest tasumata.
Mobiilirakendus aitas pätil vahele jäämata kauplust ninapidi vedada
Varas näppas möödunud aasta 16. detsembrist kuni tänavu 18. jaanuarini erinevat kraami Maxima kauplustest Raplas, Haapsalus, Märjamaal, Tallinnas ja Sauel. Kõikidel juhtudel suunas poekülastaja kauplusest võetud toodetele mobiiltelefoni, milles oli Maxima kaupluse mobiilirakendus, kuid jättis tooted sellega tuvastamata. Klient möödus toodetega iseteeninduskassadest, jättes kauba eest tasumata.
Kohus mõistis vargale kaheaastase vangistuse tingimisi sama pika katseajaga ning mõistis talt Maxima Eesti OÜ kasuks välja 424 eurot tekitatud kahju eest. Lisaks peab ta maksma riigituludesse 981 eurot sundraha ja 129 eurot kaitsjatasu.
“Arvestades, et meil on tänaseks 83 kauplust üle Eesti, on tegu mahuka tööga, kuid selles keskuses töötavad inimesed võimaldavadki meil korraga kõiki kauplusi jälgida. Oleme juba näinud, et varguste ja pettuste arv ning nende kaudu tekitatud kahju meie ketile on märkimisväärselt vähenenud,” ütles Schapel.