Uudis

170 000 inimest saavutaksid ühe lihtsa sammuga igakuise kokkuhoiu

Maksete pakett aitab pangaülekannetelt kokku hoida.Foto: Shutterstock

Viimase kolme kuu maksekäitumise põhjal nähtub, et veel vähemalt 172 286 Swedbanki klienti saavutaksid olulise kokkuhoiu, kui liituksid iga makse pealt teenustasu maksmise asemel maksete paketiga.

Eelmise aasta algusest saati on Swedbanki klientidel olnud võimalik liituda maksete paketiga, mille 1,5eurone kuutasu sisaldab nii kaardihooldustasu kui ka piiramatu koguse tasuta makseid. Paketiga mitte liitunud kliendid maksavad eraldi nii kaardihooldustasu (tavapäraselt 1,28 eurot) kui ka teenustasu iga tehtud tehingu pealt (pangasisene makse 0,16 ja pankadevaheline makse 0,38 eurot). Märtsi lõpu seisuga on maksete paketiga liitunud 164 335 klienti.

Kliendi vaatest on paketiga liitumine olnud seni kasulik suisa 72-le protsendile klientidest ning keskmiselt on ühes kuus kokku hoitud summa olnud 1,11 eurot. 51% maksete paketiga liitunud klientidest hakkasid tegema ühes kuus keskmiselt rohkem makseid. 

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

„Maksete tegemine on mobiilipanga kaudu muutunud nii lihtsaks ja mugavaks, et makseid tehakse üha rohkem ja väiksemates summades. Kui näiteks teha kuus viis makset, millest kolm on teistesse pankadesse, siis võidab maksete paketiga liitunud klient aastas suisa 20 eurot,“ selgitas Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla.

Maksete paketiga saavad internetipangas liituda kõik üle 26-aastased eraisikutest kliendid. Alla 26-aastastele klientidele on maksed Swedbankis tasuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.