Uudis

3 asja, mis röövivad su taskust mõttetult palju raha

Ükskõik, kui palju Tallinna Vesi ka tahaks hinda tõsta, pudelivesi jääb ikka kordades kallimaks.Foto: URMAS LUIK PÄRNU POSTIMEES/Scanpix

1. pudelivesi, eriti 500 ml pudelis

Pudelivee hind koosneb peaaegu ainult plastiku hinnast. Nii on pooleliitrise Saaremaa naturaalse vee liitrihind Selveris 0,39 eurot, viieliitrise pudeli puhul aga 0,18 eurot.

Eestis tuleb torust täiesti joodav vesi, sisuliselt tasuta. Nii et hoia kokku oma raha ja loodust – võta see esimene ostetud pudel ja täida teda edaspidi kraanist.

2. Kino popkorn

Lähete sõbraga kinno ja ostate kahe peale suure popkorni, makstes selle eest üle 10 euro? Kino popkorn võib olla mitu või isegi mitukümmend korda kallim, kui seda ise tehes. Mitte, et kodust popkorni kinno kaasa võtmine reaalne plaan oleks. Pigem tuleks endalt küsida, kas mul selle raha eest tõesti on seda nii väga vaja? Kümne euro eest saaksid sooduspiletiga veel kaks sõpra kinno kutsuda.

FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES/Scanpix

3. Topsikohv

“Tulge mõistusele, jätke see kolmeeuroste kohvide joomine järele,” ütles Indrek Kasela Rahageeniusele antud intervjuus. Paljude jaoks on kohvikust või bensiinijaamast kaasa haaratud kohv igapäevane harjumus. Kui aga mõtlema hakata, siis on see väga kallis mugavus, mis pikema aja peale annab ka rahakotis täitsa tugevalt tunda.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses