400 eurot maksnud ilusalongi külastus pöördus suureks segaduseks, klient ei saanud juuksepikendusi ega raha

Rakverest 400 euro eest tellitud juuksepikendusi lõpuks paigaldada ei õnnestunudki.Foto: Shutterstock

Rakvere ilusalongist 400 euro eest juuksepikendused tellinud naine sattus sekelduste virvarri, mille lõpuks polnud tal enam ei uusi juukseid ega raha.

Veebruari lõpus sai Rakvere firmalt G.E.A. Ilutuba tellitud juuksepikendused ühes paigaldustega – need pidid firmas tegutsevate asjatundjate arvates tema juustele paigaldamiseks sobima. Pikendused pidi peale pandama esimesel märtsil ning ette maksti korralik summa – 400 eurot.

Pildid kodulehel ja ka reklaamjutt olid väga ilusad. Edasine aga jättis naise sõnul soovida. Kui tarbija esmakordselt järgmisel päeval salongis käis, oli reaalne kogemus üsna ebameeldiv.

Sekeldus sekelduse otsa

Salongis toimus juuste värvimine, aga pärast seda selgus, et salongis kohapeal polegi võimalik värvi pesta. Nii oli naine sunnitud enda sõnul isikliku autoga sõitma teise Rakvere otsa juukseid pesema.

Tagasi jõudes proovisid ilusalongi inimesed korra tarbijale pikendusi paigaldada, aga loobusid väga kähku, peitudes naise sõnul igasuguste vabanduste taha. Esimesel märtsil ehk kokkulepitud ajal juuksepikenduste paigaldamiseni ei jõutudki.

Nimelt selgus ootamatult, et pikendusi ei saa paigaldada, kuna tnaisejuuksed on väidetavalt liiga libedad ja pikendused ei püsiks küljes. Seejärel saatis tarbija enda sõbranna Rakveresse, et tellitud ja tasutud juuksepikendused vähemalt enda kätte saada. See polnud aga võimalik, naise sõnul ilusalongist olenevatel otsitud põhjustel.

Möödus kolm päeva, pärast mida hoiatas tarbija kauplejat, et kui juukseid reedeks kätte ei saa, siis soovib ta lepingu lõpetada. Samal päeval selgus aga, et tellitud juuksed polnud tarbijale üldse sobilikud. Naisel tekkisid kahtlused juuste kvaliteedis ning selles, kas nad üldse olemas on.

Nii pöörduski ta tarbijavaidluste komisjoni poole, et nõuda tagasi 400-eurone ettemaks.

Salong: Venemaalt tellitud juuksed tuleb enne maha müüa

G.E.A. Ilutuba ütles vastu, et pakkus naisele mõistlikku lahendust. Kuna kaup tellitakse Venemaalt, siis tuleb salongil need juuksed tagasi saatma ja alles siis saab ka raha tagasi maksta – võoi peab juuksed maha müüma siinsamas Eestis.

Alguses naine tahtis juukseid enda kätte saada ja kui firma pakkus, et saadab need postiga, siis klient keeldus ja hakkas raha nõudma, selgitas firma. Raha saamiseks on aga vaja juuksed enne maha müüa, kuna aga nende pikkus on koguni 80 sentimeetrit, siis igaüks neid ei taha.

Tarbijavaidluste komisjonis jäi õigus siiski kliendile – 400 eurot ettemaksu tuleb tagastada. Kui pooled sellega nõus pole, saavad nad pöörduda maakohtusse.

Leping tuleb täita

Nimelt oli tegu töövõtulepinguga – inimene tellis juuksepikendused ühes paigaldamisega. Leping jõustus ettemaksu tasumisega. Kui aga leping on sõlmitud, tuleb see seaduse järgi ka täita.

Kui lepingut ei täideta või täidetakse kehvasti – näiteks viivitatakse –, on see lepingu rikkumine. Seejuures on töövõtulepingu puhul oluline rikkumine ka see, kui töö tegemine ebaõnnestub.

Kui lepingut oluliselt rikutakse, on inimesel õigus sellest taganeda. Naine tegi kõik õigesti ning esitaski lepingust taganemise ja ettemaksu tagastamise avalduse. Raha aga tagasi saanud ei ole.

Nii leidski komisjon, et salong on oma lepingulisi kohustusi oluliselt rikkunud, taganemine on õigustatud ning seega on kliendil õigus nõuda tasutud ettemaksu ehk 400 euro tagastamist.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.