Abiraha on mõeldud uue töö leidmiseks
EGFi abil pakutakse tööotsingualast nõustamist tööpraktikal käijatele, õppe- ja koolitusvõimalusi ning ettevõtlusega alustamise toetust. Aidatakse katta koolitus-, sõidu- või majutuskulusid, et aidata inimestel neid võimalusi kasutada.
Eesti kohalikud tööturuasutused võtavad kriisist mõjutatud töötajatega ühendust, et teha kindlaks nende vajadused ning pakkuda neile vajadustele vastavat koolitust, juhendamist ja töövahendust.
„Pandeemia on seadnud turismist sõltuvad ettevõtted enneolematusse olukorda,“ ütles tööhõive ja sotsiaalõiguste volinik Nicolas Schmit. „Euroopa näitab üles solidaarsust Eesti töötajate ja füüsilisest isikust ettevõtjatega, toetades rahaliselt enam kui 5000 inimest, et nad saaksid otsida uue töökoha, ümber õppida või luua uue ettevõtte.“
Energeetikavolinik Kadri Simson lisas, et turismitöötajad on koroonakriisis ühed suuremaid kannatajad „Tänane otsus näitab ilmekalt, et Euroopa ühtsus pole pelgalt sõnakõlks – muutunud oludes töö kaotanud inimesi toetatakse ka päriselt,“ ütles Simson. „Kui soovime kriisist tugevamalt väljuda, tuleb toetada piirkondi ning inimesi nii, et kedagi ei jäeta maha.“
Enne kriisi rekordeid purustanud ettevõtted löödi jalust
Enne pandeemia puhkemist kasutas Eesti turismisektori teenuseid rekordiliselt palju külastajaid: Tallinna Sadama kaudu liikus üle 10 miljoni reisija ja Tallinna Lennujaama kaudu 3,3 miljonit reisijat.