Uudis

Aasta koroonaga: kaupmehed ootavad valitsuselt tänavu suuremat tuge

Kaupmeeste Liidu tegevjuht Nele Peil. Foto: Eero Vabamägi / Postimees / Scanpix

Kaubanduses on viimane aasta olnud kiire kohanemise aasta. Mõned kaubandussegmendid, nagu rõiva-ja jalatsimüük, on tublisti käivet kaotanud, ütleb Kaupmeeste Liidu tegevjuht Nele Peil. 

„Teistes segmentides, nagu aiandus-, elektroonika- ja sporditarvete müük, on olnud pigem hea aasta. Tugevama tulemuse tegid ettevõtted, keda 2020. aasta kevadel eriolukorra ajal valitsuse korraldusega poode sulgema ei pandud. Kevadine sulgemine oli selgelt ka aasta suurim löök ja majandustulemuste negatiivne mõjutaja. 

Väga suur pingutus ja õnnestumine on olnud koroonakollete eemale hoidmine kaubanduspindadelt. Töökohal nakatumisi on olnud ülivähe, mis on tõend ruumide väga heast ventileeritusest. Ka tarbijakaitse- ja tehnilise järelevalve amet on märkinud oma analüüsides, et suured kaubanduskeskused on kõige paremini ventileeritud üldkasutatavad ruumid.

Kuna sellel kevadel suletakse kaubandus ulatuslikumalt kui möödunud aasta märtsis ning paljudel ettevõtetel on niiöelda rasvavarud otsas, on sektori ootus suuremale toetusele kui riik andis möödunud aastal. Palgatoetuse laiendamine ja püsikulude toetus täiendusena võimaldaksid hoida inimeste töökohad alles kuni suvise taasavamiseni.“

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.