Uudis

Aasta koroonaga: Tallinkile oli suurim löök heade inimeste kaotamine

Tallinki juht Paavo Nõgene rõõmustab, et raskel ajal on õnnestunud ka uusi ärisid avada. Foto: Scanpix

Praegu tuleb väga kiiresti tegeleda kõikvõimalike lahenduste leidmisega, mis võimaldaksid inimestel pärast piirangute kaotamist võimalikult kiiresti, lihtsalt ja turvaliselt taas reisima hakata, ütleb laevandus- ja kaubandusfirma Tallink juhatuse esimees Paavo Nõgene. 

“Kriisiaasta on pakkunud tohutult väljakutseid, kuid samal ajal ka hulgaliselt võimalusi õppimiseks, kiiremaks, paindlikumaks, paremaks saamiseks. On olnud kohutavalt musti päevi ja hetki, millest kõige raskemad just need päevad, mil on tulnud head teed soovida väga paljudele kallitele kolleegidele, kellele meil kahjuks uues reaalsuses tööd enam pakkuda pole. 

Teisalt on olnud ka helgemaid päevi ja aegu, mil oleme suutnud vaatamata kõigile takistustele uusi ajutisi liine käivitada, ülikiirelt veebikeskkondi välja arendada ja näiteks terve rea uusi globaalse kiirtoidufrantsiisi restorane Baltikumis avada ajal, mis uusi piiranguid kehtestati meie riikides pea igapäevaselt.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Suurimaks löögiks aasta jooksul on olnud kahtlemata nii suure hulga heade inimeste kaotamine meie ettevõttest üha kestvas kriisis.  Positiivse poole pealt andis kriis kindlasti ootamatult aega põhjalikumaks sisekaemuseks organisatsioonis, mille tulemusena oleme täna palju paindlikumad, tõhusamad ja kiiremad kui kunagi varem.

Millised sammud on vajalikud? Juba praegu tuleb väga kiiresti tegeleda kõikvõimalike lahenduste leidmisega, mis võimaldaksid inimestel pärast piirangute kaotamist võimalikult kiiresti, lihtsalt ja turvaliselt taas reisima hakata. Olgu selleks siis digilahendused, mis võimaldavad negatiivse testitulemuse olemasolu, vaktsineerimistõendit või koroonaviiruse läbipõdemist tõendava arstitõendi olemasolu reisi eel transporditeenusepakkujatel kontrollida; olgu selleks siis mingilgi kujul  vaktsineerimispass või mõni muu lahendus. 

Selliste lahenduste leidmisega tegeletakse erasektoris, kuid siin on kiiresti vaja ka riigipoolset koostööd ja tellimust. Me ei peaks jääma ootama lahendusi Euroopa Liidult, vaid tegutsema digiriigina ka ise kiiresti, et leida lahendusi ja olla teerajajaks. Lisaks on olulisem kui kunagi varem koostöö-koostöö-koostöö riikide vahel ja selged ühised sõnumid ning kogu turismisektori ühine pingutus Eesti turundamisel meie lähiriikides.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.