Uudis

Aasta tegutsenud T1 keskus toob omanikule korralikku kahjumit

Vaateratas T1 keskuse katusel.Foto: Artur Ivlijev

Novembris täitus Pro Kapitalile kuuluval T1 kaubanduskeskusel esimene tegevusaasta ning see pole olnud just roosiline.

“See aasta on meile esitanud enam väljakutseid kui esmalt prognoosisime,” tunnistab Pro Kapital börsile esitatud üheksa kuu aruandes T1 kohta. Arendaja lisas, et keskus on panustanud oluliselt firma küllaltki kehvadesse majandustulemustesse.

Juhtkond tegeleb Pro Kapitali juhi Paolo Michelozzi kinnitusel aktiivselt sellega, et leida võimalusi T1 Mall of Tallinn finantskulude vähendamiseks.

Kahjum on korralik

ERR-i hinnangul teenis T1 keskus Pro Kapitalile kolme kvartaliga kahjumit ligikaudu 3 miljonit eurot. See arv ei pruugi olla päris õige, kuna ei kajasta osa tehingutest, ent viitab siiski, et hea seis ei ole. Firma kinnitab ka ise, et keskus on miinuses, ent kahjumi täpne suurus pole veel selge.

Kogu Pro Kapitali – sinna alla läheb ka rida teisi arendusprojekte – kahjum oli tänavu üheksa kuuga 3,1 miljonit eurot, samas kui aasta tagasi sama ajaga oli firma 2,3 miljoni euroga isegi kasumis. Nagu firma ka ise viitab, on tulemuses T1-l oluline osa.

Tundub, et T1 edukamaks muutmine on päris keeruline ülesanne. Oktoobris avaldatud Kantar Emori trendiuuringust selgus, et Eesti populaarseim ostukoht oli jätkuvalt Ülemiste keskus ning T1 polnud esiviisikuski. Mitmed T1-s tegutsenud poed on teatanud, et panevad seal uksed kinni ning kolivad üle tee Ülemistesse.

Arendaja on optimistlik

Pro Kapital ise jääb siiski optimistlikuks ning näeb T1 projekti juures ka nii mõndagi postiivselt.

“T1 Mall of Tallinn arendus ei ole lühiajaline projekt. Vastupidi – keskuse eluaeg on pikk ning pidevas arengus. Keskendume sellele, et luua tasakaalustatud rentnike valik ning suurendada üüritulu, kasvatades seeläbi T1 pikaajalist väärtust,” ütles Pro Kapitali juht Michelozzi.

Tema sõnul on külastajate arv märkimisväärne juba täna ja liigub kasvavas joones. “On selge, et meie kliendid hindavad kõrgelt just T1 mitmekesist meelelahutuse valikut. Eeldame järgnevatel perioodidel müügitulu kasvu,” oli Pro Kapitali juht optimistlik.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.