Uudis

Airbnb hakkab näitama, kas sind soovib majutada kohalik perenaine või hoopis hotell

Foto: REUTERS/Issei Kato/Scanpix

Kes vähegi rohkem Airbnb’ga reisinud, on kogenud pettumust, et loodetud hubase ööbimiskoha asemel ootab sind ees korter, kus pole kas ammu või mitte kunagi püsivalt elatud, kus pole leida kübetki personaalsust ega peremehe kätt. Mäletate, Airbnb algne idee oli ju viia kokku ajutised ööbijad ja jõude seisev kinnisvara.

Aga äri on äri ja nostalgiale pole siin kohta. Siiski on inimesel õigus aru saada, mida ta õigupoolest ostab. Selle eest seisab tänapäeva maailmas tarbijakaitse. Täpsemalt on Euroopa Komisjon ja Euroopa Liidu Tarbijakaitseasutused nüüd saavutanud kokkuleppe, mille alusel Airbnb peab hakkama selgelt märkima, kas pakkumise teeb era- või elukutseline majutaja. Sellest sõltub ka see, millised tarbijakaitsenormid kehtivad.

Näidata tuleb koguhinda

Lisaks on Airbnb nüüd võtnud endale kohustuse esitada broneeringu koguhinda, mis sisaldab lisatasusid (nt teenus- ja koristustasu). Kui lõpphinda ei ole võimalik eelnevalt välja arvutada, siis tuleb tarbijat selgelt teavitada, et võidakse kohaldada lisatasusid.

Kohtusse saab kaevata oma kodumaal

Oluline on ka teada, et nagu muudeski valdkondades, peab tarbijal olema võimalus esitada isikukahju või muu kahju korral majutaja vastu hagi. Airbnb peab ka klientidele selgitama, et tal on õigus kaevata Airbnb kohtusse oma elukohariigis.

Lisaks on Airbnb kohustatud teavitama tarbijaid, kui ta otsustab lepingu lõpetada või sisu kõrvaldada, ning tagama neile vajaduse korral õiguse esitada kaebus ja saada hüvitist.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.