Uudis

Ajastu lõpp: Swedbanki kontoris ei saa peagi enam valuutat vahetada

Swedbanki kontoris peagi enam sularahas valuutat vahetada ei saa.Foto: REUTERS/Ints Kalnins/ Scanpix

Täiendatud kell 13:15: valuutavahetus sularahas lõpeb täielikult.

Tulenevalt vähenenud nõudlusest lõpetab Swedbank välisvaluutas sularahatehingute teostamise – alates 9. dstsembrist saab esindustes teha sularahatehinguid ainult eurodes.

Swedbank teatas oma kodulehel, et muudatus puudutab üksnes meie esindustes tehtavaid sularahatehinguid välisvaluutas – valuutavahetus, väljamaksed kontolt või kontole sissemaksed välisvaluutas.

Esinduses välisvaluutas ülekannete tegemine ja valuuta konverteerimine ning interneti- ja mobiilipangas teostatud valuutatehingud ja ülekanded jätkuvad tavapärasel viisil.

“Alates 9. detsembrist saab sularahatehinguid pangaesindustes teha ainult eurodes ja valuutat enam vahetada ei saa – nii eurosid välisvaluuta kupüürideks kui ka välisvaluutat eurodeks,” kinnitas Swedbanki klienditeeninduste divisjoni juht Ede Raagmets.

Ta märkis ka, et turul on mitmeid erinevaid teenusepakkujad, kes on keskendunud just valuutavahetusele ning nõudlus pangas raha vahetamise vastu on üha väiksem.

Juhul, kui klient muudatusega ei nõustu, saab ta pangaga sõlmitud lepingud üles öelda, teavitades sellest panka hiljemalt 8. detsembril. Mitteteavitamist loetakse muudatusega nõustumiseks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.