Uudis

Ajastu lõpp: Tallinna ühistranspordis kaob paberpiletite müük

Validaator Tallinna bussis.Foto: Shutterstock

Tallinna ue piletimääruse järgi kaotatakse paberpiletite müük ühissõidukites, edaspidi on võimalik osta QR- ja e-pileteid.

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul vabastatakse ühissõidukijuhid paberpiletite müümise kohustusest, mis võimaldab juhtidel paremini keskenduda oma põhitööle, et püsida paremini sõidugraafikus.

Sel suvel katsetati ühissõiduktes ka sularaha eest pileti ostmise võimaluse kaotamist, mille käigus probleeme ei esinenud.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

“Tallinnal on juba praegu kasutusel piletimüügisüsteem, mis võimaldab ühistranspordi kasutajatel osta e-pileteid kõigile Eestis väljastatud Ühiskaartidele, QR-pileteid nii nutitelefoniga kui ka internetist – samuti ka e-tunnipileteid kontaktivaba pangakaardiga esiukse juurest olevast validaatorist,” rääkis Novikov.

Paberpiletite kaotamisel on veel üks lisamõte: see on keskkonnasäästlik ja kooskõlas Tallinna valitud teega kandideerida 2022. aasta Euroopa Rohelise pealinna tiitlile.“

Suurima osta paberpiletite ostjatest  moodustavad turistid. Linna külalised saavad paberil QR-pileti osta lennujaamast, bussijaamast, Viru terminalis ning sadama A- ja D-terminalides olevatest piletiautomaatidest.

2019. aastal moodustasid Tallinna Linnatranspordi kulud seoses sularaha piletimüügiga juhtide poolt kokku ligi 175 000 eurot.

Kulude hulgas on kassa, rahamasinate rent, samuti ka lisatasu maksmine juhtidele sularaha käitlemise eest

 Eeltoodule lisanduvad erinevad ühekordsed kulud, nagu näiteks printerite hankimine ühissõidukitesse – 300 EUR tükist, samas kui Tallinnas on üle 500 ühissõiduki.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.