Uudis

Ajujahi äriideede konkursi 10 paremat on selgunud

Ajujahil võistlevad 75 000 eurose auhinnaraha nimel söödavad toidutarvikud, hambakaitsegeel, koduürituste äpp, kleebitavad puitpaneelid, laste sõiduplatvorm, droonide positsioneerimis- ja navigeerimisplatvorm, vaegnägijatele mõeldud lauamäng, üürituru taustakontrolli teenus, kleebitav "parim enne“ indikaator ja nõustamisteenus tööandjatele.

Eile õhtul valiti SEB innovatsioonikeskuses välja Eesti suurima äriideede konkursi “Ajujaht” kümme parimat äriideed, kes liiguvad konkursi järgmisesse vooru.

Aprillis alustab telesaade

Konkursi võitja selgub Ajujahi telesaates, mis on alates 4. aprillist TV3 eetris neljapäeviti kell 20.00. Finaal on eetris 23. mail.

Ajujahi karmid kohtunikud on Erki Mölder (EAS), Mart Maasik (SEB), Sami Seppänen (Elisa), Heidi Kakko (BaltCap Growth Fund), Kaidi Ruusalepp (Funderbeam), Monika Tooming-Varblane (Funderbeam) ja Ott Jalakas (Lingvist).

10 edasipääsejat

Edible toodab söödavaid toidutarvikuid, mille eesmärgiks on asendada plastmassist ühekordseid söögiriistasid. Loe lähemalt siit.

Hambakaitsegeel Frenzy on hambaaukude ennetusvahend, mis on mõeldud kasutamiseks väikelastele. Loe lähemalt siit.

GoInvite on inimeselt inimesele koduürituste äpp, mis viib kokku võõrustajad ja külalised, luues seeläbi uutmoodi koduürituste kultuuri. Loe lähemalt siit.

Groveneer on ainulaadse tõmba-ja-kleebi kinnitusega naturaalsest tammepuidust paneel, mis aitab lihtsalt ja mugavalt luua unikaalse seinamustri. Loe lähemalt siit.

HopKid on sõidu- ja saatmisteenus laste turvalise ja mõnusa liikumise korraldamiseks. Loe lähemalt siit.

HIVE on pilvepõhine lahendus GPS-positsioneerimiseks ja navigeerimiseks. HIVE aitab droonidel, robotitel ja teistel GPSiga varustatud autonoomsetel süsteemidel positsioneerida ja jälgida neid 1 cm täpsusega. Meeskonda juhivad eelmisel aastal e-residentideks kandideerinud Simon Litvinov ja Dmitri Kislenko

Lauamäng ALU on abstraktne ruudustikupõhine strateegiamäng kahele mängijale, mille eesmärgiks on kontrollida vastasmängijast suuremat ala. Ala kontrollimiseks kasutavad mängijad mängunuppe ning erinevaid tegevusi, kulutades selleks piiratud koguses saadavalolevaid ressursse. Loe lähemalt siit.

SecureBadger muudab kinnisvara üürile andmise olulisemalt turvalisemaks ja mugavamaks läbi põhjaliku andmeanalüüsi ja masinõppe. Loe lähemalt siit.

Timey toodab tarku “parim enne” indikaatoreid. Tootele või kastile kinnitatakse väike kleebis, mis värvub punaseks, kui toodet ei ole hoitud õigel temperatuuril. Loe lähemalt siit.

Võõras Sõber on uus nõustamisformaat, mis võimaldab tööandjatel pakkuda töötajatele nõustamist, et ennetada ja vähendada viimase tervise probleemidest tekkivaid riske. Loe lähemalt siit.

Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss. Ajujahi ellukutsuja on EAS, partner SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks neile toetavad Ajujahti advokaadibüroo Triniti, Funderbeam, Lingvist, Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Põllumajanduskoda, Harku vald, Pärnu linn, Saue vald, Tallinna linn, Tartu linn. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.