Uudis

Aktsiisilangetus töötab? Soomlased on jälle hakanud Eesti laevadelt alkoholi ostma

Viskilett laeval Silja Serenade.AS Tallink Grupp

Tallink Grupi juhatuse esimehe Paavo Nõgene sõnul on Soome liinidel hakanud reisijad pärast alkoholiaktsiisi langetamist taas olulisel määral laevast tooteid kaasa ostma.

“Kindlasti on näha aktiviseerumist kaasaostude mahu suurenemisel olulisel määral. Need inimesed, kes reisivad, need ostavad ka kaupa laevalt kaasa. Sellist aktiviseerumist on olnud näha alates 1. juulist,” ütles Nõgene BNS-ile.

Tallink Grupi reisijate arv kasvas juulis aastaga 1,2 protsenti 1,24 miljonini, mis on ühtlasi kõigi aegade suurim reisijate arv ühes kuus.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Nõgene sõnul on vara hinnata, kui suure osa andsid reisijate arvu kasvu Soome turistid, kes reisisid Eestisse alkoholiaktsiisi langetamise tõttu.

“Esiteks on seda vara hinnata, teiseks on seda ka keeruline hinnata – juulikuu on kõige suurem reisimise kuu niikuinii. Seda, kas muudel perioodidel hakkab tulema inimesi juurde, seda saab hinnata, kui august, september ja oktoober on möödas,” rääkis Tallinki juht.

Ta lisas veel, et juulis reisib palju muude piirkondade turiste, näiteks Aasiast, Kesk-Euroopast ja Lõuna-Euroopast, mistõttu on juulikuu pealt sellise hinnangu andmine ennatlik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.