Uudis

Alkoholikaupmees Läti piirilt: alkoholi müük piiripoodides pole vähenenud

SuperAlko pood Läti piiril.Foto: Scanpix

SuperAlko Läti kaupluste juhi Lauri Uibo sõnul pole vaatamata juulist langenud alkoholiaktsiisile piiripoodides käibelangust ette näha, tõusmas on ka tubakatoodete müük.

“Saame vähemalt oma kaupluste põhjal kinnitada, et piirikaubandus pole kuhugi kadunud. Võrredes mullusega on kiire kasv peatunud, kuid mahtude vähenemisse me ei usu, sest õllekohver jääb piirikauplustes endiselt 2-3 eurot odavamaks ja oleme täheldanud, et lisaks hinna argumendile külastatakse piiripoode, sest siin on kordades suurem sortiment,” märkis Uibo pressiteates.

Kuigi alkoholi müügimahud enam kiiresti ei kasva, siis tubakatooteid müüakse üha enam. “Sarnaselt alkoholile on Lätis ka tubakatoodete aktsiisid madalamad. Sigarettide puhul on hinnavahe ligi kümme protsenti, e-sigareti vedeliku puhul aga kohati mitmekordne,” ütles Uibo.

Uibo rääkis, et kui veel aasta tagasi oli uutest tubakatoodetest müüvaim kaup e-vedelikud, siis varsti on kuumutavate toodete käibenumbrid neist möödumas. “Müüme ainuüksi üle saja IQOS seadme kuus ja hiitside koguläbimüük on juba poole miljoni kanti,” märkis ta.

“Kindlasti mängib kuumutatavate toodete läbimüügi kasuks meil ka see, et need pole erinevalt Lätist seadusandluse tõttu Eestis endiselt kättesaadavad,” ütles Uibo.

SuperAlko on 33 kauplusega alkoholi jae- ja hulgimüügile spetsialiseerunud kauplustekett, mille Läti kaupluste operaatorettevõtteks on SIA Aldar Latvia.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.