Uudis

Allveerobotitest veini ja üürituruni: Ajujaht valis välja 30 silmapaistvaimat äriideed

Ajujahi konkursi avavoor.Ajujaht / JP Hion

Eile õhtul selgusid Ajujahi äriideede konkursi 30 silmapaistvamat äriideed, kes pääsesid edasi Ajujahi arenguprogrammi. Kaks päeva kestnud avavoorus käis ekspertidest koosneva žürii eest läbi üle 100 meeskonna.  

Ajujahi ellukutsuja EASi ekspordile suunatud teenuste juht Elar Ollik rääkis, et meeskonnad paistsid silma ambitsiooniga siseneda välisturgudele. “Märkasin, et et ei tulda enam pisikese Eesti turu jaoks lahendusi tegema, vaid need on skaleeritavad ja töötavad ka väljaspool siinset turgu,” ütles Ollik.

Tulevikku vaadates usub Ollik, et keskkonnahoiuga seotud äriideed tõusevad järjest enam pilti. “Neid on üha rohkem, aga loodan, et ideedele tekib ka majanduslikku mõõdet juurde. Praegu jäävad mõned neist veel idealistlikeks,” arvas Ollik. Teise tõusva suunana nimetas ta ära andmetöötluse ja suurte andmete haldamise.

Ideid on seinast seina

30 edasi pääsenud meeskonda – kelle ideed kõikusid seinast seina, alates allveerobotitest ja vähihaigete tugisüsteemist kuni veiniinvesteeringute platvormini –  peavad nüüd oma ärimudeleid ja idee nüansse lihvima mõned kuud kestvas Ajujahi arenguprogrammis. Varakevadel selguvad meeskonnad, kes pääsevad ka Ajujahi telesaatesse.

Arenguprogrammi pääsenud äriideede seast leiab näiteks Akvalabsi, mis tahab lisada tööstuslikele kalafarmidele automatiseeritud taimekasvatuse, et kasutades ära kalade poolt toodetud jääkained väetisena taimede kasvatamiseks.

Unsinkable Robotics aga arendab autonoomseid allveeroboteid allveeinspektsioonide teostamiseks kohtades, kus tuukrite kasutamine on tarbetult kulukas või ohtlik.

Samast nimekirjast võib veel leida Bidrento automatiseeritud üürikinnisvaraplatvormi või veiniinvesteeringute platvormi LeVinum. Kõikide arenguprogrammi pääsenud ideedega saab tutvuda siin.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.