Uudis

Amet tuvastas konkurendi veebilehte imiteerinud Estraveli lehel “teatavaid sarnasusi”

See on woww.ee lehekülg.

Oktoobris juhtis reisibüroo Woww.comi juht Kristjan Kuutok tähelepanu sellele, et Estravel kopeerib nende veebilehte ja ärimudelit vauu.ee lehel. Kuutoki sõnul tekitas Estraveli kopeerimisjuhtum neid täielikku hämmeldust: pisidetailideni kopeeritud tekstid, kujunduselemendid, lehe ülesehitus eksitavad klienti.

Estraveli turundusdirektor Airi Ilisson vastas aga Äripäevale, et seda tehti meelega: tema sõnul oli disaini ja nime imiteerimine, mitte kopeerimine nende teadlik otsus, et saada teemale laiemat tähelepanu. “Tundus, et see on õnnestunud,” ütles ta.

Woww pöördus omakorda Andmekaitse Inspektsiooni, kust tuli vastus, et Estravel peab selgitusi andma, kuid AKI ise vaidlusesse ei sekku.

“Andmekaitse Inspektsioon on tutvunud mõlema veebilehega ja tuvastanud teatava sarnasuse. Inspektsioon palub esmalt kontakteeruda Estraveli juhatusega või nende andmekaitsespetsialistiga. Küsida tuleks, millisel õiguslikul alusel on kopeeritud Teie lehekülge ning mis on kopeerimise eesmärk. Estravel peab Teile selgitusi andma,” vastas kirjale AKI vaneminspektor Sirgo Saar.

Saar lisas, et kõnealuse avastuse puhul võib tegemist olla maine kahjuga Woww.com-ile või isegi konkurentsi küsimusega. Samas mainis ta, et selliste küsimustega tegeleb ikkagi Konkurentsiamet või kohus. “Inspektsioon selgitab, et ei sekku eraõiguslikku vaidlusesse,
mistõttu soovitab inspektsioon oma õiguste efektiivsema kaitse tagamiseks pöörduda
hagiavaldusega kohtusse,” selgitas ta.

Rahageenius küsis Woww.com juhilt Kristjan Kuutokilt, et mis on ettevõtte edasised sammud. “Hetkel ei saa asjaajamise efektiivsuse huvides edasisi samme Estraveliga seoses kommenteerida,” vastas Kuutok.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.