Amet kontrollis hasartmängureklaame: nõuetele vastas 152 reklaamist vaid kaks

TTJA võttis ette hasartmängureklaamid.Foto: Shutterstock

Aprillikuu jooksul 152 hasartmängureklaami vaadelnud tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) tuvastas, et nõuetele ei vastanud neist 150. Amet alustas menetlusi 15 hasartmängukorraldaja suhtes, kelle reklaamides tuvastati rikkumisi.

TTJA infoühiskonna talitluse juhataja Helen Rohtla sõnul räägib tulemus enda eest. “Lisaks tasub märkida, et enamikus reklaamidest oli võimalik tuvastada mitu rikkumist,” ütles ta. “Seadusega olid vastuolus nii hasartmängukorraldajate kui ka hasartmängude reklaamid, näiteks õnnemängud ja spordiennustused.”

Varasema info põhjal võeti valimisse 19 ettevõtet, neist nelja reklaame kontrolliperioodil ei leitud. Ülejäänud kõigi 15 hasartmängukorraldaja reklaamides, kelle reklaame vaatlusperioodil tuvastati, leiti rikkumisi. TTJA on alustanud nende suhtes järelevalvemenetlusi.

Peamiselt sisaldasid reklaamid keelatud üleskutset või viidet sotsiaalsele edukusele (133 rikkumist). Paljudel juhtudel oli ära jäetud või puudulikult esitatud hoiatustekst (128 rikkumist). Leiti 26 keelatud reklaami – nimelt võib õnnemängu reklaame (mis sisaldavad üldtuntud elemente nagu žetoonid, täringud, kaardid, tasuta spinnid) avalikustada väga vähestes kohtades. Õnnemänge ei tohi reklaamida Facebookis, Instagramis, Youtube’is ega ka veebimeedias.

Juunikuus on TTJA-l plaanis viia läbi töötuba, kus selgitab hasartmängukorraldajatele reklaamiseaduse nõudeid, tuues näiteks selgunud tüüpilised rikkumised.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.