Uudis

Ametlik: varsti saab haigushüvitist juba teisest päevast, aga ainult neli kuud

Järgmise aasta alguses hüvitatakse haigusleht juba teisest päevast.Foto: Shutterstock

Valitsus jõudis täna otsuseni, et järgmise aasta alguses saavad Eesti inimesed haigushüvitist juba teisest päevast – et inimesed haigena tööle ei läheks ja tervisemurede puhul sissetulek alles jääks.

Teisest viienda päevani katab kokkuleppe järgi kulud tööandja; see on juba varem kokku lepitud tööandjate keskliiduga. Kuuendast päevast edasi teeb seda haigekassa.

Töötajate omavastutus haiguspäevade hüvitamisel väheneb senise kolme päeva asemel ühele päevale. Edaspidi on tööandjate vastutus hüvitada töötajatele 70 protsenti töötaja keskmisest töötasust haiguse teise kuni viienda päevani.

Peaminister Jüri Ratas ütles, et see on ajutine meede, mis hakkab kehtima 2021. aasta 1. jaanuarist kuni 30. aprillini. “See eeldab, et loomulikult riigikogu kiidab heaks ka vastava seadusemuudatuse,” vahendas uudisteagentuur BNS ta sõnu.

Nüüd teeb sotsiaalminister Tanel Kiik valitsuse nimel parlamendile ettepaneku algatada vastavad seadusemuudatused.

Prognooside järgi võib uus haiguspäevade hüvitamise süsteem tuua lisakulu suurusjärgus 5 miljonit eurot ja valitsusel on plaan pool sellest summast leida eservidest.

Valitsus teatas, et haiguspäevade hüvitamine alates teisest päevast aitab säilitada töötajate sissetulekuid haigestumisel, vähendab haigena tööl käimise riski ning aitab seeläbi piirata koroonaviiruse levikut.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.