Uudis

Ametnike keskmine palk kasvas mullu rohkem kui Eesti keskmine palk

Riigiametnike palk kasvas mullu 3,8 protsenti.Foto: Shutterstock

Ametnike keskmine kuupalk 2020. aastal oli 1918 eurot, kasvades aastaga 3,8 protsenti.

Riigiametnike keskmine kuupalk oli 1948 eurot, kasvades aastaga samuti 3,8 protsenti, ja kohalike omavalitsuste (KOV) ametnike kuupalk 1752 eurot, kasvades aastaga 3,5 protsenti, selgub rahandusministeeriumi andmetest.

Eesti keskmine kuupalk tõusis mullu 2,9 protsenti. Seega nii riigiametnike kui ka KOV ametnike keskmine kuupalk kasvas veidi kiiremas tempos kui Eesti keskmine brutokuupalk. 

2020. aastaks riigi ametiasutustele üldist palgafondi kasvu otsust ei olnud, kuid riigieelarvest eraldati 2020. aastaks siseturvalisuse valdkonnale 2,5 protsenti lisaraha palkade konkurentsivõime parandamiseks. Kuna siseturvalisuse valdkond moodustab ametnike koguarvust arvestatava osa, avaldab eraldatud lisaraha arvestatavat mõju ametnikkonna keskmise kuupalga muutusele.

Lisaks puudutasid eriotsused veel keskkonnaministeeriumi, välisministeeriumi, maaeluministeeriumi, sotsiaalministeeriumi ja kultuuriministeeriumi valitsemisalade riigi ametiasutusi, kus palkade konkurentsivõime vajas järele aitamist.

Selle aasta 1. aprilli seisuga oli riigiametnike keskmine kuu põhipalk 1861 eurot, KOV ametnike keskmine põhipalk 1710 eurot.

Kokku oli eelmisel aastal riigi ja KOV ametiasutustes tööl 19 756 ametnikku, mis on 15 protsenti avaliku sektori töötajaskonnast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.