Uudis

Analüütikud ootavad peagi Eesti majanduskasvu aeglustumist

SEB analüütik Mihkel Nestor.Scanpix

SEB ja Swedbanki analüütikud prognoosivad Eestile tänavu vähemalt 3% suurust majanduskasvu, ent hoiatavad, et edaspidi kasv aeglustub.

SEB hinnangul kasvab Eesti majandus tänavu tänu aasta tugevale algusele veel 3 protsenti, kuid 2020. aastaks langeb SKP kasv 2,3 protsendile ja 2021. aastaks 2 protsendini.

Kuigi 2019. aasta algas Eesti jaoks väga hästi, tekitavad mitmed näitajad muret tuleviku osas. Neist enim tähelepanu väärib tööstusettevõtete järsult langenud majanduskindlus, mis viitab sellele, et Euroopa tööstust räsinud probleemid on tänaseks ka siia kohale jõudnud, märkis SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.

Swedbanki hinnangul kasvab Eesti majandus tänavu 3,3 protsenti, väliskeskkonna halvenemine tõenäoliselt aga süveneb ning see aeglustab majanduskasvu järgmisel aastal 2,3 protsendile.

Swedbanki teatel avaldab poliitiline turbulents maailmamajandusele negatiivset mõju. USA ja Hiina vahelise kaubanduskonfliktiga ja Brexitiga seotud ebakindlust võimendavad geopoliitilised pinged mujal maailmas. Töötleva tööstuse tootmismaht on juba mitmes riigis läinud langusesse ning see avaldab ka laiemat mõju kogumajandusele.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.