Uudis

Aprillis olid tööotsijate seas populaarseimad ametid komplekteerija ja kuller

Barbora Express, kauba komplekteerimine.Barbora

Kõige populaarsema ametikoha tiitlit hoidis aprillikuus kauba komplekteerija. Konkurents ühele komplekteerija ametikohale on aastaga kerkinud tervelt kaheksa korda, näitab tööportaali CVKeskus.ee statistika.

Kõige tahetum amet aprillikuus CVKeskuses on seni olnud kauba komplekteerija, kus keskmiselt leiab tööpakkumiselt koguni 417 kandideerijat.

019. aasta aprillikuus oli kauba komplekteerija tööpakkumistel keskeltläbi 54 kandideerijat – seega on konkurents antud ametile kasvanud koguni kaheksa korda.

Populaarsete ametite loetelus järgnesid komplekteerijale kuller ja e-poe töötaja / administraator, kus ühele ametikohale kandideeris keskmiselt vastavalt 386 ja 257 tööotsijat. Seega olid kõik kolm aprillikuus enim tahetud ametit seotud kaubandusega.

Pea 200 kandideerijat leidus ka tõstukijuhtide ja laotöötajate töökuulutustelt ning keskmiselt üle 100 töösoovija CV laekus ka ostu- ja müügispetsialistide tööpakkumistele.

Lisaks mahtusid 10 enim tahetud ameti sekka veel ka personali- ja värbamisspetsialist, telefonimüügi konsultant, kinnisvarahaldur ja müügijuht. Ka kõikidel neil leidus tööpakkumistel keskeltläbi rohkem kui 70 kandideerijat.

“Keskmine kandideerijate arv on 2019. aastaga võrreldes kasvanud tervelt 167%. Sisuliselt üleöö kadus tööturult tööjõupuudus,” kommenteeris värskeid tööturu trende CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.