Uudis

Apteegireformi asjus konsensust pole, riigikogu ette jõuavad kolm eraldi plaani

Apteegireformi protestimiseks detsembri keskel uksed sulgenud Benu apteek Tallinnas Põhja puiesteel.Foto: Geenius

Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas üksmeelselt saata sotsiaaldemokraatide ja EKRE esitatud apteegireformi muutmise eelnõud riigikokku esimesele lugemisele – sotsiaalkomisjoni esimehe keskerakondlase Tõnis Möldri sõnul puudub fraktsioondie seas eelnõu suhtes konsensus. 

Detsembris kukkus läbi plaan apteegireform tagasi pöörata. Kui ühtki muud plaani vastu ei võeta, jõustub aprillist reform praegusel kujul – nende omanikud võivad sel juhul olla vaid proviisoriharidusega inimesed ning senistel kettidel tuleb apteegid maha müüa või sulgeda.

“Tahame, et see oleks nii-öelda suure saali otsus,” ütles Mölder BNS-ile ja nentis, et hetkel fraktsioonide seas konsensus puudub. “Lugemisele lähevad mitu vastandlikku eelnõud – üks on sisuliselt edasi lükkamine ja teine ära jätmine. Fraktsioonidesiseselt esineb hetkel erinevaid arvamusi. Ei saa salata, etosa keskfraktsioonist on EKRE eelnõu vastu.”

Möldri sõnul on koalitsioon välistanud opositsioonis sotsiaaldemokraatide eelnõu toetamise. “Kuna konsensused puuduvad, siis lõppude lõpuks saavad kõik saadikud hääletada oma südametunnistuse järgi,” lisas ta.EKRE eelnõu vastu seisab näiteks keskerakondlasest sotsiaalminister Tanel Kiik. Samas oli üks EKRE eelnõu algatajatest keskerakondlane Jaanus Karilaid.

Komisjon tegi ka ettepaneku, et kui kõik eelnõud läbivad esimese lugemise, siis muudatusettepanekute tähtaeg on tavapärasest lühem ehk viis tööpäeva.

Sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt märkis, et tema praktikas riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme ja juhina on selline juhus esmakordne, kus komisjon ei kujunda oma seisukohta ja saadab seaduse eelnõud täiskogule otsustamiseks. “Eelnõude saatus täiskogu ees on aimatav. Küllap otsustatakse sotsiaaldemokraatide eelnõude lugemine katkestada ja edasi minna EKRE eelnõuga, kuhu siis on võimalik muudatusettepanekuid esitada,”ütles Kütt sotsiaalkomisjoni pressiteates.

Esimene lugemine toimub järgmine nädal 25. ja 26. veebruaril. Kui ükski eelnõudest läbi ei lähe, siis hakkab alates aprillist kehtima seadus, mis lubab apteeke pidada ainult proviisoritel.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.