Uudis

Arvamus: Apple tuli välja oma krediitkaardiga, kas maailm nüüd muutub?

Lisaks iPhone'is elavale virtuaalsele kaardile saab tellida ka graveeritud "titaanist" füüsilise eksemplari.Foto: Apple.com

Jah

Õhtul ja hommikul olin kindel, et Apple’ist saab korralik fintech-killer.

Esiteks, paljude moodsate finantstehnoloogiaettevõtete peamine eelis pankade ees on mugavam kasutajaliides. Seda asja Apple oskab, vähemalt oma fännide arust, ja neid on palju.

Teiseks, kui startupid raporteerivad uhkelt kümnete, parimal juhul sadade miljonite dollarite kaasamisest, siis Apple’il seisab kontol 230 miljardit dollarit vaba raha – tee, mida tahad. Peaasi, et nad fookuse paika saavad.

Kolmandaks, see on Apple. Kui mul on valida, kas hakata kasutama mingi veidra nimega Bulgaaria fintechi krediitkaarti, või [ilusat!] Apple’i oma, siis…

Ei

Siis lugesin Financial Timesi, kus leiti, et Apple’i tootes pole midagi uut. Sarnane raha-tagasi süsteem on paljudel olemas, intressid pole rabavalt odavad, ja üldse. Esialgu plaanitakse välja tulla USAs, ja mis see meid peaks erutama.

Võib-olla

Aga ikkagi, Apple on selle sammuga näidanud, et nad tahavad saada kätt vahele eraisikute laenuturule. USAs on krediitkaartide tehingute maht pea neli triljonit dollarit aastas, nii et asi on pingutust väärt.

Apple on ka enne näidanud, et suudavad pealtnäha arusaamatu asja tööle panna. Kas see krediitkaardiga juhtub, mine võta kinni.

Kindel on see, et vähemalt siin maailmanurgas võime lähikuudel rahulikult edasi elada, ilma et Apple meid oma krediiditootega kimbutaks.

Apple teatas eilsel esitlusel, et toob turule virtuaalse krediitkaardi Apple Card, mida saab kasutada kõikjal, kus toimib Apple Pay maksevõimalus. 

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.