Uudis

Arvamus: mida ma Swedbanki kliendina nüüd tegema pean?

Autoril oleks peaaegu õnnestunud aastate jooksul sissemakstud rahast natuke tagasi saada, aga siiski ei saanud.Foto: Kalle Veesaar

Olen ajakirjanikuna hommikust peale sellele küsimusele mingitki vastust üritanud saada Swedbank Eestist, Swedbank Rootsist, Eesti finantsinspektsioonist (kell 15 saabus kommentaar), Rootsi finantsinspektsioonist, Eesti Pangast.

Lootsin, et saan tsiteerida kedagi, kes ütleks, et kõik on hästi, klient ei pea midagi tegema. Ja ma tean, et sisuliselt see nii ongi, mingit ohtu mu Swedbankis olevatele varadele, ega lootust, et laenu tagasi ei küsita, ei ole.

Häda on selles, et keegi ei ole midagi asjalikku öelnud. Swedbanki Rootsi kodulehel ripub poole üheksast hommikul napp teade, et rahapesu on nende jaoks äärmiselt tõsine küsimus.

Kümnetele Twitteris pangale küsimusi saatvatele rootslastele saadetakse vastuseks masinlikke lauseid ja viiteid sellesamale teosele. Hämmelduses kliendid reageerivad panga poolt tuima panemisele ilmekate piltidega.

Loen panga pressiteadet ja mõtlen, kuidas pangajuht Birgitte Bonnesen korduvalt kinnitas, et tema pank on eriline, parem kui Danske ja teised konkurendid. Neil küll mingit seost rahapesuga ei ole. Aegajalt refreshin panga kodukat, ja SVT kodulehte, et näha, kas ta on juba teatanud tagasiastumisest. Veel mitte.

Danske puhul on enamikul meist tegelikult suhteliselt ükskõik, mis juhtub. Jah, see on suur hoop Eesti mainele, aga tavalise inimese jaoks on miljarditesse ulatuva rahapesu ümber keerlev lihtsalt huvitav meelelahutus.

Aga Swed on Eesti suurim pank ja ma sisenen nende internetipanka endiselt aadressiga www.hansa.ee. Nüüd vist tean, mis tunne taanlastel Danske skandaali jälgides on.

Vähemalt ei oma ma Swedbanki aktsiaid. Muidu oleksin täna juba kümnendiku võrra vaesemaks jäänud.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses