Arvutame välja: mis toidupoe kliendikaart toob omanikule kõige suurema tulu?

Toidupoes oste tehes kliendikaardile kogutud boonused, punktid ja raha aegub. Mõnel pool kindlal kuupäeval, mõnel pool 12 kuud peale punktide kogumist. Foto:Konstantin Sednev, Eesti Meedia/Scanpix

Kõikidel Eesti suurematel jaekettide kliendikaartidel on oma boonusraha süsteem, mis tähendab, et klient kogub endale mingi protsendi ostude pealt tagasi.

Selveri Partnerkaardi, Maxima Aitäh kaardi ja Rimi kaardiga saab iga kulutatud euro pealt ühe sendi tagasi. Vahet pole, kui palju või vähe sa poes laristad, boonusraha tiksub alati ühe protsendina tagasi.

Prisma ja Coop kasutavad astmelist boonusraha süsteemi. Mida rohkem poes ostad, seda rohkem raha tagasi ka saad.

Seega on mõtet võrrelda Prismat ja Coopi teistega. Millal muutub Prisma Konto ja Coopi Säästukaart kasumlikumaks kui Rimi, Maxima või Selveri kaart?

Prisma puhul algab see summa 150 eurost. Kui ostad Prismast kuu jooksul üle 150 euro eest kaupa, on su boonustasemeks 1,5%. Summad tõusevad 50 euro kaupa, st 200 eurot tähendab 2%, 250 2,5% ja nii edasi, kuni 500 ja 5% välja.

Coopi puhul algab see summa samuti 150 eurost, mil boonustase on 1,5%. Vahe on vaid Prismaga selles, et astmed lõppevad 200 euro juures, sealt edasi enam suuremat protsenti tagasi teenida pole võimalik.

Kõige lihtsam astmeline boonusraha süsteem on tegelikult üldse Grossi poel, kus arvutatakse soodustus konkreetse ostu, mitte kuus kulutatud summa pealt. Kuni 15 eurot tähendab 1% boonusraha, sealt edasi 1,5% ja alates 25 eurost 2%.

Järeldused:

Ostad kuus kuni 50 euro eest? Kõige kasumlikum on Grossi kaart, järgnevad Selver, Maxima ja Rimi.

Ostad kuus vähemalt 150 euro eest? Suurima tulu toob Coopi ja Prisma lojaalsusprogramm.

Ostad kuus vähemalt 250 euro eest? Coopi kaart jääb maha, seega toob suurima tulu Prisma lojaalsusprogramm.

Ei viitsi arvutada, palju sa kuus kulutad? Grossi kliendikaart aitab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.