Uudis

Arvutused: kas Lux Expressi kuukaart tasub iga nädal Tallinna ja Tartu vahet sõites ära?

Lux Express toob müüki kuukaardiEesti Meedia / Scanpix Baltics

Lux Express andis teada, et toob klientide jaoks sügisest müüki kuukaardi, mis hakkab eeldatavasti maksma kuskil 90-95 eurot ja millega saab kuu aja jooksul Eesti-sisestel liinidel piiramatult sõita.

Igasuguste kuukaartidega tekib alati küsimus, et kas mõttekas oleks osta kaart või piletid üksikutena. Kui sõidad iga päev bussiga ringi, siis osta muidugi kuukaart, aga kuidas on lood nendega, kes ennast pisut harvem bussist leiavad?

Võtame siis võrdlusesse näiteks tudengi, kes õpib Tartus, kuid kes sõidab igal reedel Tallinnasse ja igal pühapäeval Tartusse tagasi. Kumb on sellisel juhul soodsam variant, kas kuukaart või üksikpiletid?

Lux Express kasutab hinnastamisel dünaamilist hinnamudelit. See tähendab, et suurema nõudlusega reisid on kallimad ja vastupidi. Seega leiab Tartu-Tallinn-Tartu liinilt pileteid hinnavahemikus 6-12 eurot.

Kuna kuueeuroseid pileteid paistab olevat Lux Expressi kodulehe andmeil selle nädala reedeks vaid paarile reisile, siis oletame, et keskmiselt maksab pilet kuskil 10 eurot. Sinna otsa ka noortesoodustus (kuni ja kaasaarvatud 26. eluaastani) ning piletihinnaks saab 9 eurot ühe otsa kohta.

Iga nädalavahetus edasi-tagasi sõitev inimene teeb kokku kaheksa reisi, ehk siis kokku läheks sellise arvutuse järgi piletite peale 72 eurot. See tähendab, et 90-95 eurone kuukaart jääks üksikpiletitest pisut kallimaks variandiks.

Kui aga juhtub nii, et satud igakord 10,80-euroste piletite otsa, siis saad kuukaardiga napi hinnavõidu. Samuti tasub kuukaardi peale mõelda neil, kes teevad igal nädalal populaarsetel kellaaegadel kaks otsa, kuid kellele ei kehti noortesoodustused.

Kindlasti on aga kuukaart juba üksikpiletitest odavam variant, kui sõidad Eesti-sisestel pikematel liinidel nädalas kolm või rohkem korda.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.