Uudis

Ats Mägi: näide elust enesest, ka väärikana tunduv Eesti e-pood võib sind tüssata

Veebipood. Foto on illustratiivne.Shutterstock

Reseti saagas sai eile üks peatükk läbi. Probleemid kasvasid tuntud veebikauplusel üle pea ja seega otsustati alustada pankrotimenetlusega. Kaubast ja rahast ilma jäänud kliendid peavad läbima pika kadalipu, et oma raha jälle näha.

Kuna Reset siples juba pikalt raskustes, on üllatav, kui palju kliente sellest hoolimata sealt tellida otsustasid. Alates juulist (kui Reseti probleeme esimest korda kajastasime) on toimetusele laekunud kümneid ja kümneid kirju, kuidas keegi jälle Resetist kaupa kätte pole saanud ning rahast lihtsalt ilma jäänud.

Klientide kogemustest kumab läbi ka nende hoolsus taustakontrolli tegemisel, mis on paljudel juhtudel kas olematu või otsustatakse märke lihtsalt ignoreerida. Siinkohal soovitus: kui ostad kuskilt e-poest, siis palun võta oma elust paar minutit ja viska veebipoe aadress kiirelt Google’i otsinguribale.

Oleks seda Reseti kliendid teinud, näeks nad kohe esimesel lehel kahte Geeniuse ja ühte Postimehe artiklit, kuidas e-poodi süüdistatakse tarneprobleemides ja raha tagastamata jätmises. See on juba esimene suur märk, et kaupa võiks tellida kuskilt mujalt.

Ka tarbijakaitse hoiatas korduvalt Resetist tellimise eest. Seega on hea mõte enne ostu korra vaadata ka ameti kodulehte ja musta nimekirja, et ega kaupmees seal ei figureeri.

Reseti puhul ei olnud situatsioon muidugi nii must-valge. Esmapilgul paistis pood nagu täiesti tubli kodumaine tegija. Hinnad olid turu keskmisest odavamad, Facebookis korraldati tuhandetele jälgijatele iga nädal loosimiskampaaniad ja miski firma enda lehtedel raskustele ei viidanud. Paljud said ka oma kauba kenasti kätte.

Teadagi, et tasuta asjad ja odavad hinnad suunavad “osta” nuppu klikkima, kuid kui tarneprobleemid juba meediasse jõuavad, siis on midagi ilmselt mäda. Milleks siis riskida?

Seega, palun guugelda enne, kui kuskilt ostad. Ja viska pilk peale tarbijakaitseameti mustale nimekirjale, et ega kaupmees seal ei figureeri. Kui leiad miskit kahtlast, siis osta kuskilt mujalt. Eestist on häid poode küll, kes inimesi ninapidi ei vea.

Kui tahad välismaiste poodide kohta rohkem teada, tasub pilk peale visata Scamadviserile.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses