Babuška-korteri sildist tuleb lahti saada, kui tahta seda hea hinnaga müüa

Foto:Scanpix

Kinnisvara ostmine on ideaalis küll põhjalikult kaalutletud otsus, kuid tegelikult mängivad selle juures alati olulist rolli ka ostja emotsioonid. Mida teha selleks, et kliendil tekiks müüdavasse korterisse sisse astudes kohe õige tunne, rääkis Rahageeniusele Ruutmeetrid kinnisvara OÜ maakler Jorma Liivalaid.

Tehingute arv on sellel aastal hakanud vähehaaval langema, samas ehitatakse uusi maju pidevalt peale. Järelturu müüjad on samuti aktiivsed – kuskilt peab ju uue korteri sissemakse tulema!

“See aga tähendab, et laoseis hakkab kasvama ja konkurents samade ostjate jaoks muutub aina tihedamaks, mistõttu niisama kuulutuse portaali riputamisest ei pruugi enam müügini jõudmiseks piisata,” selgitas ta. Maakleritel on selleks puhuks aga omajagu nõkse varuks.

Tema sõnul tekib ostjal esmamulje 15 sekundiga ja kui siis midagi ei meeldi, on müügivõimalus läinud!

“On täiesti tavaline, et soovitame kulunud silikooni dušinurgas välja vahetada, et anda vannitoale värskem ilme või lambipirnid elutoas võimsamatega asendada, et tuppa rohkem valgust ja avarust tuua,” kommenteeris Liivalaid ja lisas, et pole mingi erand ka see, kui põrandaliistud saavad paika siis, kui kodu müüma hakatakse!

Ettevõte soovitab kohati ka avaruse loomiseks mööblit ümber paigutada.

Tühjas toas pole midagi vaadata peale hallide seinte

Kui senised omanikud on juba välja kolinud ja oma mööbli kaasa võtnud, tuleb tema sõnutsi tühjade tubadega midagi ette võtta, sest tühjana tundub kasutatud korteri või maja tunduvalt kehvem, kuna huvilisel pole toas muud vaadata peale kahjustuste seintel.

Uue kodu puhul on probleem selles, et kliendid teevad objektile kiiresti tiiru peale ja lahkuvad, kuna seal pole midagi vaadata. “Möbleeritult kujutavad inimesed palju paremini ette, kuidas siin elada oleks ja just seda emotsiooni ongi müüjana vaja tekitada!” märkis Liivalaid.

“Sisustamisel aitab meid jällegi sisekujundaja, kes valib vajaliku mööbli ja lavastab objekti nii, et see oleks kodune ja hubane!” rääkis Liivalaid müügitöö telgitagustest.

Mitte iga ese korteris, ei muuda müüki lihtsamaks

“Kõigil meil on kodus asju, mis teevad kodust just meie kodu – laste joonistused, fotod, suveniirid. Kõigil neil asjadel on oma lugu ja sellega nad annavadki meile kodutunde,” nentis Liivalaid ja lisas, et müüma hakates tuleb see tunne tekitada ostjas.

Hotellituba on siinkohal hea metafoor –piisavalt hubane, et kõigis ööbijates õdus tunne tekitada, samas piisavalt neutraalne. Sarnast joont tuleks hoida ka kinnisvara müümisel.

Korterites tuleb tihti juba avaruse loomiseks asju nägemise alt kokku pakkida (kappide ja riiulite pealt, vitriinide tagant…). “Elukoha vahetus on niikuinii tulemas, miks mitte asjad juba praegu kolimise jaoks kastidesse ja panipaika hoiule panna!” arvas Liivalaid.

Vana vaip silma alt ära!

Mõned asjad võivad ostjas ka vastumeelsust tekitada – näiteks suitsuhais toas või kasside/koerte mänguasjad ja magamiskohad. Siin hakkavad mängima eelistused, allergiad või eelarvamused, et lemmikloomaga korter on kehvemas seisukorras.

Ostjate tulekuks on enamasti võimalik need silma alt ära panna. “On muidugi veel asju, mida oleme palunud korterist müügi ajaks ära viia, näiteks vana vaip toa keskel või nõukaaegne sektsioon, mis võtab terve seina enda alla – “babuška”-korteri sildist tuleb lahti saada, kui tahta hea hinnaga müüa!” oli Liivalaid veendunud.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.