Uudis

Balti börsile on tulemas uus tegija, mis tegutseb ka Eestis. Põhiomanikuks jääb Leedu riik

Enefit Green, mis toodab taastuvenergiat, on börsidebüüti oodanud juba pikalt. Foto on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Peagi on Balti börsile tulemas uus tegija – avalikku pakkumist ehk IPOt pakub Leedu riiklik energiafirma, Baltikumi üks suuremaid tegijaid Ignitis Group.

Ignitis, mis varem tegutses Lietuvos Energija nime all, kuulub enamuses Leedu riigile ning tegeleb elektri tootmise, maagaasiäri ning muu seesugusega. Firmale kuulub ka kaks hüdroelektrijaama Leedus, neli tuuleparki Leedus ja Eestis ning biomassijaam Leedus.

Leedu rahandusminister Vilius Šapoka ütles, et see annab võimaluse kaasata vajalikke vahendeid investeeringuteks, mis aitavad eelolevatel kümnenditel tagada nii Leedu kui kogu Baltikumi energiajulgeolekut, vahendas uudisteagentuur BNS.

Reuters on varem kirjutanud, et Ignitis tahab börsilt kaasata kuni 500 miljonit eurot ning IPOt on oodata septembris.

Pärast IPO-t jääb Leedu riik ikkagi enamusega pulti: riigile jääb kaks kolmandikku Ignitisest, börsil kaubeldakse veerandi kuni kolmandikuga aktsiatest, olenevalt tulemustest. IPO käigus lastakse välja uusi aktsiaid.

Avalikul pakkumisel saavad vabalt osaleda ka Eesti tavainvestorid.

Eile kinnitas Ignitis Grupi juhatus ka ettevõtte uue dividendipoliitika, mis seab eesmärgiks makstava omanikutulu pideva kasvu eesolevatel aastatel. Selle aasta eest makstaks dividende 85 miljonit eurot, igal aastal peaks see kasvama 3 protsenti.

Ingnitis Grupi käive ulatus möödunud aastal 1,3 miljardi euroni, kontsern annab tööd 4000 inimesele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.