Uudis

Balti rahapesuskandaali langes ka SEB, suurpanga aktsia kukub kivina

SEB pankFoto: Scanpix

SEB andis börsile teada, et nendega on ühendust võtnud Rootsi televisiooni uurivad ajakirjanikud, kes andsid teada, et plaanivad peagi avaldada uue loo Baltikumis toimunud rahapesu kohta, kusjuures infot on ka SEB kohta.

“SEB asub hindama teavet, mida teleprogrammis näidata võidakse, ning võrdleb seda SEB enda analüüside ja varasemate juhtumitega,” teatas suurpank börsile. SEB on saanud Rootsi televisioonilt küsimused, ent ei tea, mis täpselt saate sisuks on.

Investoritele andis SEB teada läbipaistvuse kaalutlustel.

Turg reageeris uudisele järsult – täna hommikul on SEB aktsia kukkunud juba 13,77 protsenti, 80 Rootsi kroonile.

Lubab kohe reageerida

Kui saatest ilmneb uus info, millest SEB varem teadlik polnud, lubab pank kohe reageerida. Pangana on SEB-l kohustus rahapesu kahtlusi avastada ja neist teada anda. Enda kinnitusel annab pank kahtlastest tehingutest alati teada ning nende tegemine võib viia kliendisuhete lõpetamiseni.

“SEB viib pidevalt läbi oma analüüse nii Balti äride kui ka teiste turgude kohta, kus SEB tegutseb, eesmärgiga mõista ja hinnata kuritegelikuks otstarbeks kasutamise riske,” lisas SEB avalduses.

Ühtlasi andis pank teada, et on töötanud pingsalt selle kallal, et neil oleks paigas asjakohased meetmed rahapesu tõkestamiseks.

“Samas, nagu iga teise panga puhul, ei saa SEB garanteerida, et meid poleks selleks kasutatud, või et SEB-d selleks ei kasutata. Uued katsumused ja riskid ilmnevad pidevalt. SEB rahapesu vastane ennetustöö ei saa lõppeda ja ei lõppegi,” lisas pank.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.