Uudis

Baltika lõpetab meesteriiete tootmise. Alles jääb vaid üks naistebränd

Baltika rõivad eelmisel aastal.Foto: Scanpix/Remo Tõnismäe/Postimees

Eesti majanduse kunagine uhkus, ent viimastel aastatel tugeva kahjumiga võidelnud Baltika andis täna teada, et teeb oma äris järsu muutuse.

“Alates 2021. aasta teisest poolaastast jätkab Baltika üksnes ühe naisterõivaste brändiga,” seisab rõivafirma värskeimas aruandes. Meesterõivaid firma pärast uue aasta kevadet enam toota ei plaani.

Uuendamaks brändi ning ehitamaks üles täiesti uut poekontseptsiooni, on Baltika alustanud koostööd aga rahvusvahelise agentuuriga. Millisega, seda firma välja ei ütle.

Küll aga lubab Baltika, et uuest kontseptsioonist lähtuvat esimest kauplust testitakse 2021. aasta teisel poolaastal Tallinnas.

Kahjum oli ikka korralik

Muutusi on ja oli Baltika äris vaja. Kolmandas kvartalis teenis firma üle 516 000 euro puhaskahjumit. See on kusjuures isegi väga hea uudis – aasta tagasi samal ajal oli miinust üle 1,4 miljoni.

Kahjum läks väiksemaks eelkõige seetõttu, et firma tõmbas jõuliselt kokku haldus- ja üldkulusid.

Firma müük kahanes järsult – 5,7 miljonile eurole, mida on lausa rohkem kui 40 protsenti aasta varasemast vähem. Hoobi sai nii e-poe kui jaemüük.

Siin on aga põhjus selge – nimelt tegi firma strateegiline otsues lõpetada brändide Mosaic ja Bastion tegevus. Suurima brändi Montoni jaemüügitulu vähenes vaid 7 protsenti.

Praegu on Baltika ka saneerimisel – just seetõttu suuri ümberkorraldusi tehaksegi, otsitakse võimalusi kulusid kokku tõmmata ja rohkem tulu teenida.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.