Uudis

Baltika pani õmblusäri kinni ja on koondanud pea 300 töötajat

Rõivatootja Baltika ǘlikonnad.Foto: LIIS TREIMANN / Scanpix

Baltika alustas sel nädalal enda õmblusäri likvideerimisprotsessi, mis tähendab pea 300 töötaja koondamist Lasnamäel ja Kohtla-Järvel.

Rõivafirma tootmisüksuse Baltika Tailor sulgemisest andis firma teada selle nädala alguses, paar päeva hiljem teatas likvideerija ka ametlikult võlausaldajatele likvideerimismenetluse algusest.

Kolmapäeval ütles Baltika turundusjuht BNS-ile, et kollektiivse koondamisega seoses on praeguseks koondamisteated  saanud Baltika tootmise 284 töötajat. Kokku koondab firma ligikaudu 300 inimest.

“Ligi 300 koondatud töötajast 200 asuvad Tallinnas ning 100 Kohtla-Järvel. Pooled on masinõmblejad, lisaks veel triikijaid, tootmistehnolooge ja laotöölisi,” rääkis töötukassa kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist Lauri Kool esmaspäeval BNS-ile.

Eesti õmblusäri sulgemisest andis Baltika teada märtsis. Otsuse taga oli tõdemus, et Eestis on toota ühe kallim ning hinnad kasvavad kiiremini kui tarbijate valmisolek valmistoodete eest maksta.

Edaspidi plaanib Baltika hakata õmblusteenust sisse ostma peamiselt Euroopa regiooni partneritelt. Tootearendus, disain ja kvaliteedikontroll hakkab siiski jätkuvalt toimuma Eestis.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.