Uudis

Baltikumi suurim börsidebüüt sai läbi. Hind tuli odav

Ignitis on palju investeerinud infrastruktuuri, näiteks leiab üle Leedu firma elektriautode laadijaid.Foto: Shutterstock

Leedu energiahiiu Ignitise aktsiate avalik pakkumine sai läbi ning õige pea jõuavad aktsiad ka börsile.

Aktsia lõpphinnaks kujunes 22,5 eurot, mis on mõneti üllatav: see oli hinnavahemiku alumine osa. Igatahes tähendab seesugune hind, et kokku kaasas firma raha 450 miljonit eurot.

Seega on see ülekaalukalt Baltikumi suurim aktsiate pakkumine. Ühtlasi kaasas Ignitis börsilt ühe korraga rohkem raha kui kõik teised Leedu ettevõtted kokku.

Nõudlus aktsiate järele ületas märkimisväärselt pakkumise mahtu. Pakkumise läbiviimise käigus seati prioriteediks kvaliteetsete kohalike investorite kaasamine, saavutamaks head investorbaasi.

Märkimise käigus lisandus kahe kolmandiku ulatuses pikaajalise vaatega investoreid, ligi üheksa protsenti jaeinvestoreid – ehk tavalisi inimesi – ning ülejäänu osas valdavalt investeerimisfondid.

Umbes kolmandik nõudlusest laekus Ühendkuningriigis baseeruvatelt institutsionaalsetelt investoritelt, mida täiendas ka kolme Balti riigi suurimate pensionifondide ja institutsionaalsete investorite huvi.

Märkimisväärse investeeringu tegi Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD), kellest sai neljaprotsendilise osalusega ettevõtte suurim vähemusaktsionär.

Suurimaks aktsionäriks jääb ikka Leedu riik, mille käes on firmas jäme ots.

Eeldatavalt lisatakse ettevõtte aktsiad Nasdaq Vilniuse börsi põhinimekirja ning aktsiate hoidmistunnistused Londoni börsi põhiturule 7. oktoobril. Siis saavad nendega kauplema hakata ka Eesti inimesed.

Ignitise ärist ja IPOst saab lähemalt lugeda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.