Uudis

Börsipinge pole läbi: USA aktsiad kukuvad jälle, Euroopas on optimism kadunud

New Yorgi börsi peahoone.Foto: Shutterstock

Pärast eilset pea viieprotsendilist taastumist on USA börsiindeks S&P 500 täna taas miinuses.

Kella 16:12 ajal oli selleks ajaks pea kolmveerand tundi lahti olnud USA turgude tähtsaim indeks nihkunud 2,69 protsenti teisipäevasest tasemest allapoole.

Bloomberg märgib, et languse taga on ilmselt asjaolu, et ehkki president Donald Trump lubas majandusele koroonaviiruse mõjude leevendamiseks abipaketti, pole abist seni ühtegi märki.

Oma jälje on kindlasti jätnud ka Euroopa Keskpanga tänane hoiatus, et ees võib oodata 2008. aasta finantskriisiga sarnane kriis, kui kiiresti ei tegutseta.

Ilmselt eelkõige just Euroopa Keskpanga avalduse tõttu on optimism hajunud ka Euroopa turgudelt – päeva sees oli indeks Stoxx Europe 600 kohati isegi 2,4 protsendiga plussis, praegu on indeks aga lõpetamas enam-vähem eilsel tasemel.

Ka Briti aktsiaindeks FTSE 100 on enam-vähem stabiilsel tasemel, langedes 0,12 protsenti – hoolimata sellest, et Briti valitsus andis teada, et käivitab koroonaviiruse mõjude leevendamiseks 30 miljardi naela suuruse abipaketi.

Tallinna börsil on täna samuti korralik languspäev – indeks OMXT on kahanenud 2,77 protsenti. Seejuures on allpool kõik olulisemad aktsiad.

Kell 16 oli Tallinnas pilt selline:

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.