Circle K juht: Taxify tankla on turundusnipp

Taxify kütus oli täna kallim kui teistes tanklates

Kai Realo Pärnu juhtimiskonverentsilFoto: Mailiis Ollino

Taxify teatas täna Tallinna soodsaimate hindadega automaattankla avamisest. Circle K tanklaketi juhi Kai Realo sõnul on tegu turunduskontseptsiooniga ja sellest lähtuva kampaaniaga ühele automaattanklale.

“Pressiteates toodud infot, et konkurents lülitatakse hinnastamisest välja, ei saa võtta tõsiselt. Vabas turumajanduses ei saa konkurente välja lülitada, sest nad on olemas ja reageerivad samal turul tegutsevale konkureerivale ettevõttele igal juhul, sõltumata selle suurusest, asukohast või kaubamärgist,” selgitas Realo.

Konkurents ei kao

Kai Realo sõnul sõltub kütusehind alati üleilmsest toote hinnast, riiklikest maksudest ja kohapealsest konkurentsist. Eesti turg aga on Euroopas üks konkurentsitihedamaid ning kütusemüügi marginaalid seetõttu pea olematud.

“Seega peaks kliendid suhtuma soodsaima hinna lubadusse ettevaatlikult – juhul kui antud üksik automaatjaam mingeid hinnamuudatusi antud piirkonnas teeb, reageerivad sellele ka teised kütusemüüjad ning lubadus kaotab kehtivuse. Nii juhtus ka täna hommikul, kus kõik suuremad kütusemüüjad, välja arvatud Olerex ise, oma müügihindu Tallinnas langetasid ning seda isegi madalamale tasemele kui Taxify pressiteates välja oli toodud,” ütles Realo.

Tankla on tankla

Circle K juht ei pidanud ka pädevaks Taxify kontseptsiooni, mille alusel ettevõte tankla pidamiselt kasumit ei soovi teenida.

“Taxify ütleb oma meediasõnumis, et nemad selles automaatjaamas mootorikütuselt ei plaani kasumit teenida, vaid nende sissetulek tuleb vedamisteenuselt. Samas ka selles automaatjaamas tuleb kellelgi seda korras hoida, sinna tuleb kütust vedada, seal tuleb seadmeid hooldada ja kaasajastada ehk kuskilt ja millegi arvelt peab selleks vajalik investeering tulema. Ja kuna seda tanklat ei oma ega opereeri Taxify, siis antud juhul kannab need kulud Olerex,” ütles Kai Realo.

Sama hinnaga ostetakse asukohta ja kvaliteeti

Realo selgitas, et olukorras, kus kõikidel kütusemüüjatel on hinnad samal tasemel, ostab klient eelkõige usaldust ja kvaliteeti: “Klient tuleb hea asukohaga teenindusjaama, kus talle pakutakse läbipaistva ja ausa tarneahelaga kütust, mille päritolus ja kvaliteedis võib ta alati kindel olla.”

“Kuivõrd jätkusuutlik selline virtuaaloperaatori teema mootorikütuste jaemüügiturul on, seda on hetkel keeruline hinnata. Mobiilside valdkonnas elati see etapp läbi üle kümne aasta tagasi ja see jäi vaid umbes aasta kestnud projektiks. Ka hinnatundlikud kliendid on tavapärased tarbijad, kõigi oma ootuste ja vajadustega ning ka neid tuleb teenindada parima võimaliku kvaliteediga,” ütles ta.

Circle K opereerib Eestis 77 jaama, keti juhi Kai Realo sõnul peetakse arvust olulisemaks aga külastatavust ja läbimüüki.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.