Uudis

Citycon ostukeskuste sulgemisest: olukord on raske, aga toetame täielikult valitsuse otsuseid

Kristiine keskus.Shutterstock

Seoses koroonaviiruse levikuga tegi valitsus teisipäeval teatavaks, et reedest lähevad sulgemisele ka kaubanduskeskused. See tähendab, et keskustes sulgetakse kõik poed ja teeninduskohad, välja arvatud toidupoed, apteegid, telekomifirmade müügikohad, pangakontorid ja pakiautomaadid.

Rocca al Mare ja Kristiine keskuse haldava omanikfirma Cityconi sõnul on seis raske nii neile kui ka üürnikele, kuid otsusele avaldatakse toetust.

“Citycon toetab ja täidab täielikult Eesti riigiasutuse ja valitsuse otsused COVID-19 kriisi leevendamisel,” ütles Cityconi Soome ja Eesti üksuse kommertsdirektor Helen Metsvaht.

Metsvaht tõdes, et mõistagi on see olukord kaubanduskeskustele ja üeie üürnikele äärmiselt raske, kuid ettevõte teeb kõik, mis nende võimuses, et leida lahendusi, mis aitaksid meie üürnikel kriis üle elada.

“Kuna mõnda meie üürnikku on kujunenud olukord rohkem kahjustanud kui teisi, ei saa meil olla kõigi jaoks ühesugust lahendust, vaid pigem anname endast parima, et proovida lahendada taotlused parimal võimalikul moel igal üksikjuhul eraldi,” ütles ta.

Tema sõnul ei saa aga sellest hoolimata ettevõte lahendada seda kriisi üksi. “Kõik sidusrühmad, sealhulgas üürnikud, riik ja kodanikud, peavad olema paindlikud ja tegutsema koos, et luua lahendusi nende jaoks, keda see kriis kõige enam kahjustab,” sõnas Metsvaht.

“Mis puudutab finantskahjusid keskusele ja üürnikele, siis on praeguses ajahetkes seda praktiliselt võimatu hinnata, sest me oleme kõik teadmatuses, mida tulevik toob,” lisas ta.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.