Uudis

Coop: aktsiisilangus on kange alkoholi müüki tõstnud viiendiku võrra

Kange alkoholi müük.Foto: Scanpix

Kui viimased 8 aastat on alkoholiaktsiis pidevalt tõusnud, siis selle aasta juulis langes alkoholiaktsiis 25 protsenti. Kaupmeeste sõnul on hinnalangusel tuntav mõju olemas ning kange alkoholi müük on aastataguse ajaga võrreldes kasvanud viiendiku võrra.

Coopi poodides on juuli algusest langenud umbes 900 toote hind. “Uus aktsiisimäär on kehtinud veidi üle kolme nädala, mistõttu suurematest muutustest on hetkel veel vara rääkida, kuid juba näeme kange alkoholi müügi kasvu ligi 20 protsendi võrra,” märkis Coopi kommunikatsioonispetsialist Liisa-Lotta Veiken.

Maxima kauplustes oli eelmise nädala seisuga varasemaga võrreldes alanenud 50 toote hind, sest hindu langetatakse jooksvalt. Kui tootja või maaletooja toob sisse kaupu uue aktsiisimääraga, siis muutuvad hinnad ka tarbijatele.

Lahja alkoholi puhul on võrdlust aga keeruline teha, sest mullune suvi oli palav ning kuuma ilmaga kipuvad Eesti inimesed rohkem õlut ja siidrit jooma. Sellel aasta jahedama suvega on lahjat alkoholi nii Maximas kui Coopis kaubaks läinud umbes sama palju kui mullu.

Kui vaadata hindasid enne ja pärast aktsiisi langetamist, siis näiteks Coopi enim müüdud pooleliitrine viin Ehe maksis enne 1. juulit 6,90 eurot, aga pärast 1. juulit 5,39 eurot.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.