Uudis

Coop Pank avaldas suure börsidebüüdi detailid, IPO tuleb juba järgmisel nädalal

Coop Panga juht Margus RinkFoto: Urmas Kamdron

Coop Pank avalikustas teisipäeval, et firma aktsiate esmapakkumine (IPO) käivitub 18. novembrist ning kestab 29. novembrini.

Selle perioodi jooksul saavad huvilised avaldada soovi Coop Panga aktsiate soetamiseks – teada tuleb anda kogus ja summa, mille eest aktsiaid osta soovitakse.

Pärast perioodi lõppu selgub, kui palju ja mis hinnaga aktsiad laiali jaotatakse. Märkimise hinnavahemik on 1,15 kuni 1,3 eurot ehk lõpphind kujuneb kuskile selles hinnavahemikus.

Kokku kaasab pank hiigelsumma

Aktsiaid laseb firma juurde kuni 32,2 miljonit, lisaks müüvad olemasolevad väikeaktsionärid ära 14,1 miljonit aktsiat. See tähendab, et IPO rahaline maht on ligikaudu 55 miljonit eurot.

Uut raha kogub firma 37 miljonit eurot, omakapital kasvab pärast IPO-t 95 miljoni euroni. See tähendab, et nüüd märkimises osalevate tavainvestorite ja fondide osalus pangas saab olema tegelikult päris märkimisväärne.

Coop Panga juhi Margus Rinki sõnul tahab pank saada investorite sekka hulga nii tavalisi kui kutselisi investoreid (ehk fonde ja muid seesuguseid tegijaid. “Soovime kujundada Coop Panga aktsiast börsil aktiivselt kaubeldava ja suure aktsionäride arvuga rahvaaktsia,” ütles ta.

Dividend tuleb mõne aasta pärast

Esimestel aastatel näeb Coop Pank end peamiselt kasvuaktsiana, ent dividendipoliitika kohaselt hakkab pank alates 2022. aasta kevadest maksma ka omanikutulu, määrates dividendideks 25 protsenti aastakasumist.

IPO läbiviimise finantsnõustaja LHV esindaja Lauri Lind lausus, et emissiooni ülemärkimise korral soovitakse eelistada jaeinvestoreid ehk tavainimesi ning omakorda eraldi Coop Panga kliente.

“Eelisjaotus jaeinvestoritele on kuni 2500 aktsia ulatuses ja esimesel nädalal aktsiate märkijatele kuni 5000 aktsia ulatuses. Seejuures soovib Coop Pank IPO käigus anda oma klientidele eelisjaotuse kuni 10 000 aktsia ulatuses,” märkis Lind. See tähendab, et need grupid saavad selles mahus aktsiat kätte eelisjärjekorras.

Plaanide kohaselt on Coop Panga aktsiate esimene kauplemispäev Tallinna börsil 9. detsembril.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.