Uudis

Coop Pank lubab: meie enam laenu andes palga laekumist ei nõua

Coop Panga juht Margus RinkFoto: Urmas Kamdron

Kaks päeva tagasi kirjutasime sellest, et pangad püüavad kõrgemate intressidega väänata laenuvõtjaid oma igapäevaseid arveldusi samas pangas hoidma. Täna teatas Coop Pank, et eemaldab alates esmaspäevast eluasemelaenu lepingutingimustest igapäevase arveldamise kohustuse.

Arendades vabapangandust

Coop Panga juhatuse esimehe Margus Ringi sõnul soovitakse arendada vabapanganduse põhimõtet ja seepärast ei seata laenu väljastamisel arveldamiskohustust. “Oleme huvitatud, et võimalikult palju Eesti inimesi küsiks meilt laenupakkumist, kui neil on plaan soetada uus elukoht, vahetada välja auto või taotleda väikelaenu,” ütles ta.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Ringi sõnul on ajad muutunud ja kui vanasti kasutati vaid ühe panga teenuseid, siis valib klienterinevad finantsteenused kasutajamugavuse või hinnaargumendi alusel erinevatest pankadest.

“Üha suuremal osal klientidel on kodulaen ühest pangast, pensionisammas teises, autoliising kolmandas ning igapäevane arveldamine neljandas. See ongi vabapangandus,“ ütles Rink.

Enamasti toob siduvad nõuded eluasemelaen

Levinud praktika kohaselt kaasneb arveldamiskohustus enamasti eluasemelaenu võtmisega, kui pangad nõuavad, et laenusaaja peab ka oma igapäevased arveldused, näiteks sissetuleku laekumise, pangakaardi kasutamise, püsimaksed jne, tooma üle eluaseme ostu finantseerivasse panka.

Eesti kapitalil põhineval Coop Pangal on üle 45 000 kliendi, lisaks kasutab Säästukaart Pluss maksekaarti üle 100 000 inimese. Pangal on üle Eesti 16 kontorit ja 29 pangapunkti.

Ettevõte teenis 2018. aastal 4,75 miljonit eurot kasumit. Panga laenuportfell kasvas samal ajal 37 protsenti, ulatudes detsembri lõpuks 335 miljoni euroni. Hoiuste maht kasvas aastaga 22 protsenti, ulatudes 385 miljoni euroni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.