Uudis

Coop Pank tegi SEB-le valusa ninanipsu ja avab Pärnu kesklinnas olulise sularahateenuse

Foto: Mailiis Ollino / Scanpix

SEB andis teada, et lõpetab oktoobrist sularahateenused nende Pärnu ja Lasnamäe kontoris ja sularaha saab panka anda ainult läbi sularahaautomaadi.

Võimalusest on aga kinni haaranud Coop pank, kes teatab, et avab oktoobrist Pärnu Port Arturi Konsumi kassades sularaha sissemakse võimaluse. Sularaha väljamaksed toimivad selles Konsumis juba eelmisest aastast.

Coop Panga Lääne-Eesti piirkonna juhi Merit Trei sõnul on sularaha teenuse järele Pärnus ja Pärnumaal selgelt nõudlus olemas: ainuüksi Pärnu Maksimarketis on kliendid tänavu võtnud sularaha välja enam kui 111 000 euro väärtuses ja pannud arvele enam kui 72 000 euro väärtuses. „Kohaliku pangana on meie eesmärgiks hoida elu igas Eestimaa nurgas ja seetõttu oleme viimastel aastatel panustanud sularahavõrgustiku laiendamisse erinevalt välismaistest suurpankadest,“ rääkis Trei.

Coop Panga igapäevapanganduse juhi Teet Keremi sõnul kasvavad sularaha sissemakse teenuse mahud igakuiselt. „Kõige sagedamini kasutavad teenust väiksemad sularahaga kauplevad jaekaubandus- ja teenindusfirmad, kes panevad regulaarselt arvele oma kassajääki sarnaselt tavapärasele käigule õhtul sularahaautomaadi juurde. Palju on ka eraisikutest kliente, kes kasutavad võimalust sularaha mugavalt arvelduskontole panna igapäevaostude käigus,“ rääkis Kerem.

Coop Panga erakliendid saavad arvele panna kuni 1 000 eurot päevas ja 2 000 eurot kuus. Coop Panga ärikliendid saavad kontole kanda kuni 1 000 eurot päevas ja 10 000 eurot kuus. Raha jõuab arvele hetkega ja on koheselt kasutatav. Arvele saab panna ka münte.

Coop Panga arvelduspaketiga Rahn ja Rändrahn liitunud klientidele on teenus tasuta. Teiste pankade kliendid, kes soovivad teenust kasutada, peavad avama arvelduskonto Coop Pangas ja tellima pangakaardi.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.